ایرانمنش: آمادگی بانوان ملی پوش تنیس روی میز در حد متوسط است

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز بانوان با تاکید بر اینکه بازیکنان این تیم به لحاظ آمادگی در حد متوسطی قرار دارند، گفت: اولویت ما کسب سهمیه المپیک توکیو است....

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی تنیس روی میز بانوان که برای کسب سهمیه المپیک توکیو باید در مسابقات گزینشی در منطقه آسیای میانه شرکت کند از روز دوشنبه اردوی آماده سازی خود را با حضور ندا شهسواری و شیما صفایی بازیکنان اعزامی به این رقابت‌ها و حریفان تمرینی‌شان آغاز کرد.

این اردو به خاطر شیوع و گستردگی کرونا با وقفه ۱۰ ماهه نسبت به اردوی آخر تیم ملی تنیس روی میز برگزار شد و به همین دلیل اردونشینان از شرایط ایده آلی که سال گذشته برخوردار بودند، دور شده‌اند به طوری که به گفته سرمربی تیم ملی و طبق ارزیابی صورت گرفته آنها در حد متوسط قرار دارند.

حمیده ایرانمنش سرمربی تیم ملی تنیس روی میز بانوان در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: سال گذشته در حالی اردو و تمرینات تیم ملی تعطیل شد که در کوران برنامه‌ها برای حضور در مسابقات پیش رو بودیم اما به خاطر پاندمی کرونا بازیکنان مجبور به پیگیری انفرادی تمرینات‌شان شدند.

وی تصریح کرد: این شرایط تا دو روز پیش که اردو مجدداً آغاز شد، ادامه داشت. البته قصد داشتیم از تیرماه اردوها را از مجدد آغاز کنیم. پیشنهادمان را هم به فدراسیون ارائه کردیم اما از آنجا که فدراسیون مجوز لازم برای فعالیت‌ها را نگرفت اجازه آغاز به کار دوباره را هم به ما نداد. اینگونه شد که پیگیری اردوها تا به امروز به تاخیر افتاد.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز بانوان ادامه داد: البته طی این مدت به صورت هفتگی با بازیکنان تیم ملی در ارتباط بودم و شرایط تمرینی و وضعیت آمادگی آنها را پیگیری می‌کردم. طبیعی است که به خاطر حضور نداشتن کنار بازیکنان ارزیابی دقیقی از وضعیت کلی آنها نداشتم. این ارزیابی طی یکی دو روز گذشته و با برگزاری چند جلسه تمرینی کامل‌تر شد.

ایرانمنش با تاکید بر اینکه نتیجه ارزیابی بازیکنان در آغاز اردویی که بعد از ماه‌ها وقفه برگزار شد، نشان می‌دهد که آنها به خاطر دور بودن از اردو و تمرینات متمرکز در سطح متوسط آمادگی قرار دارند، گفت: درست است که بازیکنان در ماه‌های گذشته تمرین داشتند اما دور بودن از شرایط مسابقه و رو در رو شدن با حریفان تاثیر منفی خود را روی وضعیت آنها گذاشته است. خوشبختانه از دی ماه مسابقات لیگ آغاز می‌شود و بازیکنان می‌توانند با حضور در ترکیب تیم‌های باشگاهی خود از این شرایط فاصله بگیرند.

وی با تاکید بر اینکه ارزیابی وضعیت بازیکنان در جریان مسابقات باشگاهی هم ادامه دارد، یادآور شد: طی یک هفته تمریناتی که در اردو داریم، سعی خواهیم داشت آمادگی بدنی بازیکنان را بهبود بخشیم. لیگ برتر هم به پیشبرد اهداف ما کمک می‌کند.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز بانوان با یادآوری اینکه تیمش به دلیل پاندمی کرونا و کاهش تیم‌های شرکت کننده در رقابت‌های قهرمانی جهان در این دوره رقابت‌ها حضور نخواهد داشت، تاکید کرد: بنابراین ما به جز مسابقات کسب سهمیه المپیک رویداد دیگری نداریم که برای آن آماده شویم. البته که در صورت حضور در مسابقات جهانی هم، رقابت‌های گزینشی المپیک جزو اولویت‌های‌مان بود. مهم است که بتوانیم همچون دوره گذشته برای دوره آتی المپیک هم صاحب سهمیه شویم.

وی تاکید کرد: سال گذشته که هنوز درگیر کرونا و تبعاتش نشده بودیم برای تیم ملی بانوان شانس ۶۰ تا ۷۰ درصدی قائل بودیم که بتواند کسب سهمیه کند. نمی گویم الان نسبت به کسب سهمیه ناامید هستیم اما با شرایط فعلی نمی‌توانم در مورد کسب سهمیه و شانس دستیابی به آن درصدی را بیان کنم. فقط اینکه کسب سهمیه مهمترین اولویت ماست، طبق روال گذشته هم خیلی جدی تمرین می‌کنیم تا حائز شرایط لازم شویم.

حمیده ایرانمنش در پایان با یادآوری اینکه زمان و محل برگزاری مسابقات گزینشی المپیک مشخص نیست، در مورد چگونگی پیگیری اردوهای تیم ملی تنیس روی میز بانوان گفت: بعد از اتمام اردویی که در جریان است بازیکنان باید در لیگ شرکت داشته باشند و بعد از آن هم درگیر امتحانات‌شان می‌شوند. بنابراین احتمالاً از اواخر دی ماه اردوی دوم آغاز می‌شود. تلاش می‌کنیم تا پایان سال اردوهای منظمی داشته باشیم.

تگ ها


حمیده ایرانمنش ندا شهسواری تیم ملی تنیس روی میز بانوان ایران