۳ ایرانی در ترکیب ارزشمندترین بازیکنان آسیا

در ترکیب ارزشمندترین بازیکنان رقابت های مقدماتی جام جهانی در منطقه آسیا که وب سایت ترانسفر مارکت منتشر کرده، ۳ بازیکن ایرانی حضور دارند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، رقابت های حساس مقدماتی جام جهانی در منطقه آسیا، از روز پنج شنبه آغاز می شود و ۱۲ تیم برای کسب ۴ سهمیه مستقیم و یک تیم نیز برای حضور در دیدار پلی آف به رقابت با یکدیگر می پردازند. تیم ملی ایران نیز روز ۱۱ شهریور در نخستین بازی خود به مصاف تیم ملی سوریه می رود.


در گروه نخست این رقابت ها، تیم های ملی ایران، کره جنوبی، عراق، امارات، لبنان و سوریه حضور دارند. در ترکیب منتخب ارزشمندترین بازیکنان گروه A که وب سایت ترانسفرمارکت منتشر کرده، ۷ بازیکن ایرانی به نام های امیر عابدزاده، صادق محرمی، میلاد محمدی، علیرضا جهانبخش، سامان قدوس، سردار آزمون و مهدی طارمی حضور دارند.


امیر عابدزاده سنگربان پونفرادینا با ارزشی بالغ بر ۱.۵ میلیون یورو گرانترین سنگربان میان تیم های حاضر در گروه نخست این پیکار هاست. در خط دفاعی نیز صادق محرمی با ارزشی ۱.۵ میلیون یورو و میلاد محمدی با ارزش ۲.۵ میلیون یورو در ترکیب منتخب گروه نخست رقابت های مقدماتی جام جهانی حضور دارند.

بخش اعظم بازیکنان ارزشمند حاضر در گروه نخست رقابت های مقدماتی جام جهانی را بازیکنان ایرانی با حضور ۷ نماینده تشکیل داده اند.


در خط میانی نیز سامان قدوس بازیکن برنتفورد انگلیس با ارزش ۳ میلیون یورویی در کنار علیرضا جهانبخش بازیکن فاینورد هلند که ۵ میلیون یورو ارزش گذاری شده است، حضور دارند. در خط حمله نیز سردار آزمون مهاجم زنیت روسیه که شایعاتی درباره پیوستنش به لیون منتشر شده با ۲۵ میلیون یورو در کنار مهدی طارمی مهاجم پورتو که ۱۶ میلیون یورو ارزش گذاری شده است، حضور دارند.


در ترکیب کلی میان تمامی ۱۲ تیم حاضر در مرحله مقدماتی جام جهانی نیز میلاد محمدی به همراه سردار آزمون و مهدی طارمی حضور دارد. متیو رایان سنگربان استرالیایی رئال سوسیه داد، هیروکی ساکای بازیکن ژاپنی اورا وا ردز در کنار هری سوتا مدافع استرالیایی استوک سیتی، تاکه هیرو تومیاسو مدافع ژاپنی بولونیا، دایچی کامادا هافبک ژاپنی اینتراخت فرانکفورت، فابیو لیما هافبک اماراتی الوصل، تاکه فوسا کوبو وینگر ژاپنی مایورکا و سون هیونگ مین وینگر کره ای تاتنهام دیگر بازیکنان حاضر در ترکیب ارزشمندترین بازیکنان حاضر در مرحله مقدماتی جام جهانی در منطقه آسیا هستند.

در ترکیب منتخب ارزشمندترین بازیکنان در میان ۱۲ تیم حاضر در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی، ۳ بازیکن ایرانی حضور دارند. مهدی طارمی و سردار آزمون به پاس درخشش در فوتبال اروپا، همچنان گرانترین مهاجمین قاره کهن به شمار می روند. ضمن اینکه میلاد محمدی نیز در پست خودش، ارزشمندترین بازیکن آسیاست.

تگ ها


زنیت سنت پترزبورگ تیم ملی ایران فوتبال ایران سردار آزمون میلاد محمدی مهدی طارمی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال