ایران-آمریکا؛ از ریل پیروزی خارج نشوید!

شاگردان آلکنو برای قطع نشدن نوار پیروزی های خود باید از سد تیم مدعی و قدرتمند آمریکا هم عبور کنند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، بعد از سه روز استراحت، از فردا هفته سوم لیگ ملت ها در ریمینی ایتالیا آغاز خواهد شد؛ روزی که ایران در چالش سخت و دشوار قرار خواهد گرفت. شاگردان ولادیمیر آلکنو که ۴ برد متوالی را در بازی های اخیر کسب کردند و در هفته دوم شکست ناپذیر نشان دادند، باید از ساعت ۲۰:۳۰ برابر آمریکا قرار بگیرند. 


آمریکا که با ۳ برد و ۳ باخت در جدول رده بندی پایین تر از ایران و در رده نهم قرار گرفته، حتی در روزهای بد خود هم تیمی خطرناک و قدرتمند به حساب می آید. 


تیم های ملی والیبال ایران و آمریکا تاکنون ۱۶ بار در تاریخ برابر یکدیگر قرار گرفتند که ۴ برد سهم ایران و ۱۲ برد سهم آمریکایی ها بوده است. آخرین رویارویی دو تیم نیز به جام جهانی ۲۰۱۹ برمی گردد که ایران با نتیجه ۳ بر یک و با هدایت کولاکوویچ برابر آمریکا شکست را پذیرا شد. این نتایج نشان می دهد معمولا ایران برابر آمریکا نتوانسته خیلی راحت و روان بازی کند و سبک بازی اش به این تیم نمی خورد. 


با این حال با ورود آلکنو و روحیه ای که تیم ملی از ۴ برد متوالی کسب کرده، باید امیدوار بود که آمریکایی که آمادگی چندان بالایی ندارد هم قربانی انگیزه بلندقامتان ایرانی شود. 


البته ایران در ادامه هفته سوم لیگ ملت ها باید روز پنجشنبه به مصاف صربستان و جمعه هم به مصاف آلمان برود؛ تیم هایی که همگی پایین تر از ایران در جدول قرار دارند، اما هر کدام می توانند رقیب سرسختی برای شاگردان آلکنو باشند. 


باید دید مرد روسی که این روزها محبوبیتش در ایران با سرعت زیادی افزایش یافته، می تواند هفته سوم را هم مثل هفته دوم با یک نتیجه فوق العاده و بدون شکست پشت سر بگذارد تا ایران جزو مدعیان صعود به مرحله نهایی قرار بگیرد یا اتفاقات دیگری در راه است.

تگ ها


والیبال تیم ملی والیبال ایران والیبال