ایران ۱ – ۳ استرالیا/ شاگردان کولاکوویچ صدر را ناباورانه از دست دادند

تیم‌ملی والیبال کشورمان در سومین دیدار خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا به مصاف استرالیا رفت و در این دیدار با نتیجه ۳ بر ۱ مغلوب شد...

به گزارش مدال، تیم ملی کشورمان در آخرین دیدار خود از مرحله گروهی مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا در ورزشگاه آزادی تهران برابر استرالیا صف‌آرایی کرد و در چهار ست نتیجه را به حریف واگذار کرد. تیم ملی پیش از این سریلانکا و قطر را در مرحله گروهی از پیش رو برداشته بود و صعود خود را قطعی کرده بود.
استرالیا در ست نخست کار را خوب آغاز کرد و برای لحظاتی برتری را در اختیار داشت اما بازیکنان کشورمان تا قبل از رسیدن به وقت استراحت فنی اول برتری را از حریف پس گرفتند. ایران در ست نخست با اختلاف اندک از استرالیا جلو افتاده بود اما استرالیا در لحظات انتهایی ست بازی خوبی ارائه داد و اختلاف را به حداقل رساند تا آنکه در نهایت سعید معروف با یک دفاع، امتیاز آخر را برای تیم ملی کسب کرد تا ایران 25-22 در این ست به پیروزی برسد.
در آغاز ست دوم، دفاع روی تور عالی از ملی‌پوشان برتری را برای تیم کشورمان به همراه داشت. اما در دقایق بعدی استرالیا توانست با یک امتیاز اختلاف برتری را در دست بگیرد. تا رسیدن به وقت استراحت فنی دوم، استرالیا اختلاف را به سه امتیاز رساند. اما تلاش‌های ملی‌پوشان در ادامه بی‌فایده بود و تا استرالیا 25-23 در این ست به پیروزی برسد.
ست سوم با برتری یک امتیازی استرالیا آغاز شد اما تا رسیدن به وقت استراحت فنی اول، تیم کشورمان از حریف پیش افتاد. تا رسیدن به وقت استراحت فنی دوم و با دریافت‌های ضعیف ملی‌پوشان کشورمان، استرالیا بازهم توانست برتری را در اختیار بگیرد. عملکرد ضعیف بازیکنان کشورمان تا انتهای این ست نیز ادامه داشت و استرالیایی‌ها با پیروزی 25-21 در ست سوم به بازی برگردند.
در کمال تعجب، استرالیا ست چهارم را هم بهتر از تیم ملی آغاز کرد. وقت استراحت فنی اول ست چهارم در حالی از راه رسید که استرالیا با سه امتیاز اختلاف از تیم کشورمان جلو افتاده بود. استرالیا تا رسیدن به وقت استراحت فنی دوم هم این برتری را با دو امتیاز اختلاف حفظ کرد. استرالیا در ادامه این ست را هم 25-21 از آن خود کرد تا به عنوان تیم اول از گروه صعود کند.

بیشتر بخوانید:
والیبال ایران ۱ - ۳ استرالیا/ گزارش لحظه به لحظه
والیبال قهرمانی آسیا؛ غلبه چین بر قزاقستان
خلاصه والیبال ایران 1 - 3 استرالیا/ ویدیو

تگ ها


اخبار والیبال تیم ملی والیبال ایران تیم ملی والیبال استرالیا ایگور کولاکوویچ والیبال قهرمانی آسیا 2019 والیبال