ایران بدون مدال به کار خود پایان داد/قزاقستان

......

 

م منتخب کشتی فرنگی ایران بدون کسب مدال به کار خود در رقابت های بین المللی تورلیخانوف قزاقستان پایان داد.

به گزارش مدال به نقل از  خبرگزاری مهر، رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تورلیخانوف روزهای ۸ و ۹ مهرماه در شهر آلماتی قزاقستان برگزار شد که تمامی نمایندگان تیم منتخب ایران از کسب مدال بازماندند.

در روز نخست این رقابت ها، مسابقات اوزان ۵۹، ۷۵ و ۹۸ کیلوگرم برگزار شد که میثم دلخانی نماینده کشورمان در وزن ۵۹ کیلوگرم در دور نخست با نتیجه ۵ بر ۳ مقابل حریف قزاق شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت. در وزن ۷۵ کیلوگرم نیز شایان عفیفی با نتیجه ۴ بر یک مقابل حریف اوکراینی شکست خورد و حذف شد. در وزن ۷۵ کیلوگرم شایان عفیفی با نتیجه ۴ بر یک مقابل حریف اوکراینی شکست خورد و حذف شد.

پیام بویری دیگر نماینده وزن ۷۵ کیلوگرم ایران نیز در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر ۲ از سد حریف خود گذشت، اما در دور بعد مقابل کیم هیونگ وو قهرمان جهان و المپیک از کره جنوبی شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر، از دور رقابت ها کنار رفت.

در روز دوم این رقابت ها هم کرامت عبدولی در وزن ۶۶ کیلوگرم پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه یک بر یک مقابل حریف قزاقستانی شکست خورد در همین وزن محمدرضا گرایی نیز در دور اول با نتیجه ۸ بر ۵ مغلوب حریفی از کشور میزبان شدو از دور رقابت ها کنار رفتند.

امین کاویانی نژاد دیگر نماینده کشورمان در وزن ۶۶ کیلوگرم پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۱۲ بر ۲ از سد کشتی گیر قزاقستانی گذشت اما در دور سوم با نتیجه یک بر یک مغلوب حریف روس شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم امین میرزازاده در دور نخست با نتیجه ۴ بر ۲ مقابل کشتی گیری از کشور اوکراین شکست خورد و شهاب قوره جیلی نیز در دور نخست با نتیجه ۵ بر یک مغلوب حریف روس خود شد و از دور رقابت ها کنار رفتند.
 
اسامی نفرات برتر این رقابت ها به شرح زیر است:

۵۹ کیلوگرم: ۱- کیم سئوگ هاک (کره جنوبی) ۲- روسلان ایتمگنوف (قزاقستان) ۳- نورسلطان کالمیرزایف (قزاقستان) و فیروز توختایف (ازبکستان)
۶۶ کیلوگرم: ۱- دانیار کالینوف (قزاقستان) ۲- آلمات کبیسبایف (قزاقستان) ۳- آلان میرزویان (روسیه) و پاول سالیف (روسیه)
۷۵ کیلوگرم: ۱- فاتح چنگیز (ترکیه) ۲- میندیا تسولوکیدزه (گرجستان) ۳- آرسن جلفالکیان (ارمنستان) و شماگی بولکوادزه (گرجستان)
۸۵ کیلوگرم: ۱- ژان بلنیوک (اوکراین) ۲- روبرت کوبلیاشویلی (گرجستان) ۳- نیکولای استادوب (بلاروس) و لاشا گوبادزه (گرجستان)
۹۸ کیلوگرم: ۱- نیکیتا ملنیکوف (روسیه) ۲- دمیتری تیمچنکو (اوکراین) ۳- ارکین شایکنوف (قزاقستان) و دانیل سوتنیکوف (روسیه)
۱۳۰ کیلوگرم۱- لوان آرابولی (گرجستان) ۲- زویادی پاتاریدزه (گرجستان) ۳- ویتالی اسچور (روسیه) و نورماخان تینالیف (قزاقستان)

این مسابقات در شش وزن و در رده سنی بزرگسالان برگزار شد.

 

تگ ها


اخبار روز کشتی