ایران بزرگترین تهدید؛ به ۱۰ سال ناکامی پایان دهید

ایران و کره جنوبی برای چهارمین بار متوالی در دور گروهی مقدماتی جام جهانی هم گروه شده اند و کره ای ها از انگیزه بالای خود برای شکست ایران خبر می دهند....

به گزارش "ورزش سه"، ساعاتی پیش در کوالالامپور پایتخت مالزی قرعه کشی دور نهایی مرحله مقدماتی جام جهانی در منطقه آسیا به انجام رسید و تیم ها در دو گروه شش تیمی قرار گرفتند.

بر این اساس ایران با سوریه، لبنان، امارات، کره جنوبی و عراق هم گروه شد و در گروه دیگر نیز ژاپن، عربستان، استرالیا، ویتنام، چین و عمان قرار گرفتند. این برای چهارمین دوره متوالی است که ایران و کره جنوبی در چنین مرحله ای به یکدیگر برخورد می کنند.

اتفاقی که در رسانه های کره نیز بازتاب داشت.

سایت "https://www.yna.co.kr" دراین رابطه گزارش داد:« پائولو بنتو سرمربی کره حریفی سرسخت مثل ایران را در راه صعود به جام جهانی قطر پیش رو خواهد داشت و برای چهارمین بار متوالی باید با ایران به عنوان جدی ترین تهدید مبارزه کنیم.

در گروهی که سوریه، عراق، امارات و لبنان نیز قرار دارند. در واقع باید به مصاف ۵ تیم از خاورمیانه برویم و سفرهایی طولانی به این کشورها نیز می تواند خود یک معضل باشد. دیدارهایی که قرار است به صورت رفت و برگشت برگزار شود.

بدون شک مصاف با ایران مهمترین بازی در این مرحله خواهد بود. کره در دور مقدماتی جام های جهانی آفریقای جنوبی، برزیل و روسیه نیز با ایران هم گروه بود و پس از اینکه در ژوئن ۲۰۱۳ ایران توانست در سئول برد ارزشمند ۱-۰ راکسب کند، برتری بر این تیم دیگر به یک امر غیرممکن بدل شده و کره همواره برابر ایران تحت هدایت کارلوس کی روش ناکام ماند.

در مجموع، کره برابر ایران ۹ برد، ۹ تساوی و ۱۳ شکست کسب کرده و در ۱۰ سال اخیر پس از برتری ۱-۰ سال ۲۰۱۱، حاصل کار برابر ایران ۲ تساوی و ۴ شکست بوده است. ۱۰ سال عدم موفقیت در کسب برتری بر ایران می تواند عامل انگیزشی مهمی برای دو بازی پیش رو باشد.

کره اما برابر دیگر رقبای گروه آمار بهتری دارد. برابر امارات ۱۲ برد، ۵ تساوی و دو شکست. برابر عراق ۷ برد، ۱۱ تساوی و ۲ شکست. برابر سوریه ۴ برد، سه تساوی و یک شکست و برابر لبنان ۱۰ برد، سه تساوی و یک شکست به دست آمده است.»

تگ ها


کره جنوبی تیم ملی ایران تیم ملی کره جنوبی