ایران- بلژیک؛ شاید بعد از مقدماتی جام‌جهانی!

در تماس تلفنی روسای فدراسیون فوتبال بلژیک وایران درباره انجام دیدار دوستانه میان دو کشور صحبت‌هایی مطرح شد....

به گزارش "ورزش سه"، شهاب الدین عزیزی خادم، رئیس فدراسیون فوتبال ایران در این تماس تلفنی با اشاره به حضور مهدی بیات به عنوان یک ایرانی در راس فوتبال بلژیک از این اتفاق به عنوان یک افتخار برای فوتبال ایران یاد کرد و خواستار همکاری مشترک دو فدراسیون شد.


رئیس فدراسیون فوتبال در این تماس گفت: نسل طلایی فوتبال بلژیک همه را شگفت زده کرد و بدون شک این امر از سرمایه گذاری دقیق در فوتبال پایه این کشور نشات گرفته است. ما نیز در پی آن هستیم که این اتفاق در کشورمان رقم بخورد. توجه به فوتبال پایه از اولویت های اصلی ماست.


مهدی بیات، رئیس فدراسیون فوتبال بلژیک نیز در این تماس تلفنی ضمن تبریک انتخاب عزیزی خادم به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال ایران از اعلام آمادگی جهت همکاری با فدراسیون کشورمان خبر داد و تاکید کرد بلژیک با جمعیت ۱۱ میلیونی در حوزه آموزش و فوتبال پایه به کشورهای پرجمعیتی مانند چین خدمات ارائه می دهد و این آمادگی وجود دارد تا این خدمات را به فوتبال ایران نیز ارائه شود.


همچنین در ادامه این تماس تلفنی در خصوص مبادله دانش و دانش افزایی در رده های ملی و باشگاهی صحبت شد.از بحث های مورد اشاره در این تماس تلفنی حوزه مدیریت فنی برای تیم های ملی بود و عزیزی خادم از بلژیک به عنوان یکی از طراحان نوین توسعه فوتبال یاد کرد. در پایان این مذاکره تلفنی مقرر شد با فروکش کردن پاندومی کووید ۱۹ روسای فدراسیون فوتبال ایران و بلژیک جهت امضای تفاهم نامه، نشست مشترکی را به شکل حضوری برگزار کنند.


رئیس فدراسیون فوتبال بلژیک در ادامه از اعلام آمادگی بازی رودرو اظهار داشت: «ما آمادگی بازی رودروی هر دو کشور را داریم.»


بی تردید مهم ترین بخش صحبت‌های عزیزی خادم با مهدی بیات به انجام دیدار تدارکاتی میان ایران و بلژیک برمی‌گردد. اینکه رییس فدراسیون بلژیک اعلام آماده کرده تا تیمش مقابل ایران قرار بگیرد، اتفاق بزرگی است.


تیم ملی ایران چند روز دیگر کارش در مقدماتی جام جهانی را شروع خواهد کرد و همه ارکان فوتبال امیدوارند ملی پوشان کشورمان بتوانند از این مرحله به سلامت عبور کنند و جشن صعود برپا شود. از سوی دیگر اگر این اتفاق بیفتد تیم ملی برای مرحله بعدی نیاز به بازی های تدارکاتی دارد که بلژیک می‌تواند یک حریف تدارکاتی خوب باشد.


با این تفاسیر احتمال اینکه تیم ملی بعد از مقدماتی جام جهانی با بلژیک دیدار کند وجود دارد و باید دید بعد از پایان رقابت های مقدماتی در کشور بحرین چه اتفاقاتی در این خصوص رخ خواهد داد.

تگ ها


تیم ملی ایران تیم ملی بلژیک فدراسیون فوتبال شهاب‌الدین عزیزی خادم