ایران به دنبال برگزاری تورنمنت چهارجانبه فوتسال با حضور ازبکستان

رئیس کمیته فوتسال گفت: قصد داریم با حضور تیم‌های ایران و ازبکستان و دو تیم دیگر از بین کشورهای قزاقستان، کویت یا آذربایجان هر ساله مسابقات چهارجانبه فوتسال برگزار کنیم....

به گزارش خبرگزاری مهر، داود پرهیزکار رییس کمیته فوتسال با اشاره به حضور تیم ملی فوتسال ایران در ازبکستان گفت: باتوجه به اینکه ازبکستان همه ساله میزبان بسیاری از مسابقات ورزشی است، در بحث میزبانی بسیار حرفه‌ای شده است و شرایط کاملا بین المللی و استانداردی را فراهم می‌کند. به نظرم با توجه به امکانات ازبکها، آنها توانایی میزبانی مسابقات بزرگتر را نیز دارند.

وی ادامه داد: در مدت حضورمان در تاشکند، پروتکل‌های بهداشتی به خوبی رعایت شده و تست های مکرر کرونا از دو تیم فوتبال و فوتسال گرفته شده است. ضمن اینکه مسئولان ورزشی و فدراسیون آنها همیشه در مسابقات حضور فیزیکی دارند که نشان از علاقه زیاد آنها به ورزش و میزبانی است.

رییس کمیته فوتسال گفت: باتوجه به فاصله زمانی ۱۰ ماه اخیر که کرونا باعث شد بازی‌ دوستانه نداشته باشیم، این دو بازی کمک زیادی به آماده‌سازی تیم می‌کند و دست کادرفنی را برای شناخت نقاط ضعف و قوت تیم باز کرده است. البته از نظرم ملی‌پوشان کشورمان در بازی فردا (جمعه) حتی زیباتر و منسجم‌تر بازی خواهند کرد.

پرهیزکار درخصوص مذاکرات روز گذشته با دبیرکل و نایب رییس فدراسیون فوتبال ازبکستان تاکید کرد: صحبت اولیه جهت تنظیم تفاهم نامه مشترک داشتیم تا در صورت نهایی شدن موضوع، بین ایران و ازبکستان و ۲ کشور دیگر از بین کشورهای قزاقستان، کویت یا آذربایجان هر ساله مسابقات چهارجانبه را به میزبانی یکی از چهار کشور برگزار کنیم. ضمن اینکه برای اولین دوره نیز ‌درصورت قطعی شدن موضوع، آمادگی ایران را برای میزبانی نخستین دوره اعلام کردیم.

وی که با سایت فدراسیون فوتبال مصاحبه کرده است، در پایان گفت: تشکر ویژه‌ای از کادرفنی و بازیکنان تیم ملی فوتسال دارم که در این شرایط سخت کرونا، یکدل برای هدف مشترکی که داریم، به سختی تلاش می‌کنند. اینکه با تمام این شرایط سخت و شیوع ویروس، ریسک را می‌پذیرند و از خانه و خانواده دور شدند جای تقدیر و تشکر دارد. امیدوارم نتیجه این تلاش ها را در جام ملتهای آسیا کسب کنیم.

تگ ها


داود پرهیزکار تیم ملی فوتسال ایران فوتسال