ایران-بولیوی؛ گام دوم یوزها برای جام‌ملت‌ها

تیم ملی ایران فردا در دیداری دوستانه به مصاف تیم ملی بولیوی خواهد رفت. به گزارش خبرنگار مدال، تیم ملی ایران فردا در دیداری ......


تیم ملی ایران فردا در دیداری دوستانه به مصاف تیم ملی بولیوی خواهد رفت.

به گزارش خبرنگار مدال، تیم ملی ایران فردا در دیداری دوستانه در ورزشگاه آزادی میزبان تیم ملی بولیوی خواهد بود.

اطلاعات بازی:
ساعت: 19:30/سه‌شنبه 24 مهر/ورزشگاه آزادی تهران
داور وسط: عباس غلوم/کمک داوران: علی شعبان و حمود الفهلی (همگی از کویت)

غایبین احتمالی:
تیم ملی ایران مرتضی پورعلی‌گنجی را به دلیل مصدومیت در اختیار نخواهد داشت.

نمای بازی:
در دومین اردوی ملی‌پوشان پیش از جام ملت‌های آسیا، شاگردان کارلوس کی‌روش فردا میزبان بولیوی خواهند بود. ایران و بولیوی به ترتیب در رده‌های 33 و 58 رنکینگ فیفا قرار دارند و در بازی فردا به دنبال محک زدن یکدیگردر زمین خواهند بود. شاگردان کی‌روش کمتر از سه ماه دیگر در جام ملت‌های آسیا حضور خواهند داشت و به دنبال قهرمانی در این مسابقات خواهند بود و دیدار با بولیوی، دومین بازی تدارکاتی یوزها در این مسیر به شمار می‌رود. کی‌روش در این اردو تنها یک بازیکن جدید به تیم ملی دعوت کرده و به نظر می‌رسد سرمربی پرتغالی تیم ملی قصدی برای تغییرات گسترده در ترکیب تیم ملی پیش از جام ملت‌ها ندارد، هر چند حدس زدن ترکیب تیم ملی تحت هدایت کی‌روش ابدا کار آسانی نیست چرا که سرمربی تیم ملی در هر بازی به تناسب شرایط آن بازی از ترکیبی متفاوت استفاده می‌کند. بولیوی نیز برای حضور در کوپا آمه‌ریکا در تابستان سال آینده آماده می‌شود و برای این بازی تدارکاتی تیمی نسبتا جوان با میانگین سنی کمتر از 25 سال را به ایران آورده است.

چهره‌های برتر:
سامان قدوس و علیرضا جهانبخش چهره‌های موثر تیم ملی ایران به شمار می‌روند و خاسمانی کامپوس و کارلوس لامپه بازیکنان کلیدی بولیوی محسوب می‌شوند.

دوئل‌ها:
تقابل رودی کاردوزو و سعید عزت‌اللهی در میانه میدان و کارلوس لامپه دروازه‌بان بولیوی با سردار آزمون و سایر مهاجمان تیم ملی جالب خواهد بود.

تقابل‌های قبلی:
این دیدار نخستین تقابل رسمی دو تیم در تاریخ فوتبالی ایران و بولیوی خواهد بود.

تگ ها


لیگ برتر خلیج فارس فوتبال