ایران - تاهیتی; بازی انتقامی

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت -بامداد جمعه، خیلی از علاقه مندان فوتبال و فوتبال ساحلی در ایران بیدار ماندند تا بازی حساس یک چهارم نهایی جام جهانی 2017 در مقابل سوئیس را ببینند ......

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت - بامداد جمعه، خیلی از علاقه مندان فوتبال و فوتبال ساحلی در ایران بیدار ماندند تا بازی حساس یک چهارم نهایی جام جهانی 2017 در مقابل سوئیس را  ببینند. ملی پوشان فوتبال ساحلی ایران هم مزد علاقه مندانشان را به خوبی دادند و با پیروزی بر سوئیس به مرحله نیمه نهایی مسابقات رسیدند. ایران در دقیقه چهارم با گل احمدزاده از حریف پیش افتاد و وقت اول بازی با همین یک گل به پایان رسید. ایران وقت دوم را هم با گل دوم احمدزاده شروع کرد اما ناگهان ورق برگشت و سوئیس سه گل زد و پیش افتاد. وقت سوم با فشار زیاد ایران همراه بود و در نهایت در آخرین دقیقه بود که سیدعلی ناظم، گل سوم ایران را زد تا بازی به تساوی کشیده شده و به وقت اضافه برود. ایران در وقت اضافه هم موفق شد توسط مختاری، گل بزند. در وقت اضافه، درخشش پیمان حسینی، دروازه بان هم بسیار جالب توجه بود. در نهایت ایران این بازی حساس و نزدیک را برد تا برای اولین بار به جمع چهار تیم برتر جام جهانی برود.

حالا فوتبال ساحلی ایران در بین چهار تیم برتر جهان است. ایران در این مرحله باید با تیم تاهیتی بازی کند؛ نماینده قاره اقیانوسیه. تیمی که در گروه D با برزیل، ژاپن و لهستان هم گروه بود و بعد از برزیل به عنوان تیم دوم به مرحله حذفی صعود کرد. تاهیتی در این مرحله با نتیجه 6 بر چهار بر پاراگوئه غلبه کرد و حریف ایران در نیمه نهایی شد. ایران هم در گروه B با ایتالیا، مکزیک و نیجریه هم گروه بود و بعد از ایتالیا به عنوان تیم دوم از گروهش بالا رفت اما دیگر تیم های مرحله نیمه نهایی هم مشخص شده اند. در بازی دیگر این مرحله تیم های برزیل و ایتالیا با هم بازی می کنند. درواقع همه تیم های نیمه نهایی از دو گروه B و D هستند. ایتالیا در مرحله یک چهارم نهایی موفق شد با نتیجه پنج بر یک سنگال را شکست بدهد. برزیل هم در یک بازی سخت موفق شد با نتیجه چهار بر سه، تیم قدرتمند پرتغال را از سر راه بردارد.

نکته جالب درباره بازی ایران و تاهیتی این است که این دو تیم در جام جهانی قبلی هم که در سال 2015 در پرتغال برگزار می شد با هم بازی کردند؛ البته در مرحله یک هشتم نهایی. در آن بازی عجیب و غریب که بسیار نزدیک و شانه به شانه پیش می رفت، تاهیتی موفق شد با نتیجه پنج بر چهار پیروز شود؛ بنابراین این بازی می تواند یک بازی انتقامی هم برای تیم ملی ایران محسوب شود. در میان چهار تیم مرحله نیمه نهایی، تاهیتی بهترین تیمی است که می توانست در مقابل ایران قرار بگیرد. این تیم نسبت به برزیل و ایتالیا، سطح پایین تری دارد و در بازی رودررو با برزیل، چهار بر یک باخته است. درحالی که ایران در بازی رودررو با ایتالیا با نتیجه پنج بر چهار مغلوب شده است. به این ترتیب ایران بهترین فرصت را برای تاریخ سازی و رسیدن به فینال جام جهانی دارد. بازی های این مرحله، امشب و بامداد فردا برگزار می شود. ابتدا از ساعت 11:30، ایران با تاهیتی بازی می کند و بعد هم از ساعت یک بامداد یکشنبه، برزیل در مقابل ایتالیا قرار می گیرد.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال