ایران حریف قهرمان جهان و آمریکا شد!

ملی‌پوشان فوتسال ایران در گروه دشواری در جام جهانی ۲۰۲۱ قرار گرفتند....

به گزارش "ورزش سه"، قرعه‌کشی رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۱ فوتسال دقایقی قبل برگزار شد و تیم ملی ایران حریفان خود را شناخت؛ رقبایی که هر یک اسم و رسم‌دار هستند و کار شاگردان سید محمد ناظم‌الشریعه را دشوار خواهند کرد.

بنابر قرعه‌کشی انجام شده جام جهانی فوتسال، ملی پوشان ایران در گروه ششم این رقابت‌ها باید به مصاف تیم‌های ملی آرژانتین، صربستان و آمریکا بروند که قدرتمندترین حریف آنها آرژانتین است، اما آمریکا و صربستان نیز با توجه به نمایش فیزیکی و جنگده‌ای که همواره دارند، می‌تواند کار ایران را سخت کنند.

تیم ملی فوتسال ایران که در جام جهانی ۲۰۱۶ بهترین عملکردش را در تاریخ ورزش ایران داشت و توانست به‌عنوان نخستین ورزش گروهی روی سکوی جهانی برود و به مدال برنز دست پیدا کند که همین امر موجب شده تا شاگردان ناظم‌الشریعه در سال جاری نیز به دنبال خلق شگفتی و رویاپردازی دیگری باشند.

فوتسالیست‌های ایرانی پنج سال قبل پس از اینکه پایین‌تر از اسپانیا و آذربایجان در رده سوم گروه F قرار گرفتند، به‌عنوان یکی از چهار تیم سوم برتر راهی مرحله یک هشتم نهایی شدند و در نخستین گام، شاهکار کردند و برزیل، پُرافتخارترین تیم جهان را از پیش رو برداشتند و بعد از آن هم پاراگوئه قدرتمند را شکست دادند.

تیم ملی ایران بعد از باخت ۴ بر ۳ در دیدار جذاب مرحله نیمه نهایی جام جهانی فوتسال در سال ۲۰۱۶، پرتغال را در دیدار رده‌بندی شکست داد و در جایگاه سوم ایستاد ولی امسال برای رسیدن به این افتخار مهم، مطمئنا کار دشوارتری خواهد داشت.

آرژانتین که یکی از همگروه‌های تیم ملی فوتسال ایران در جام جهانی ۲۰۲۱ است، در دوره گذشته با شکست دادن اوکراین، مصر، پرتغال و سوریه به مقام قهرمانی رسید و بدون شک با توجه به قهرمانی اخیرش در آمریکای جنوبی، گزینه اول قهرمانی در جام جهانی نیز به حساب می‌آید.

صربستان نیز در دیدارهای تدارکاتی با تیم ملی ایران همواره نشان داده از قدرت فیزیکی بالایی برخوردار است و همواره دردسرساز بوده و همچنین آمریکا نیز که به تازگی در این رشته قدرت‌نمایی کرده، به دنبال کسب نتیجه‌ای خوب در جام جهانی است.

رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۱ از روز بیست و یکم شهریورماه آغاز می‌شود که تیم ملی ایران با توجه به حضورش در گروه E دو روز پس از آغاز بازی‌ها باید به میدان برود.

نخستین مسابقه تیم ملی ایران در جام جهانی فوتسال لیتوانی روز ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ مقابل صربستان خواهد بود و پس از آن در روز ۲۶ شهریور باید به مصاف آمریکا برود و در روز ۲۹ شهریور آخرین دیدار مرحله گروهی را برابر تیم ملی آرژانتین برگزار کند.

تگ ها


فوتسال تیم ملی فوتسال