ایران، سومین تیم ارزشمند قاره آسیا

از نظر وب سایت ترانسفر مارکت، تیم ملی فوتبال ایران در رده سوم ارزشمندترین تیم های آسیایی حاضر در مرحله مقدماتی جام جهانی ایستاده است....

به گزارش "ورزش سه"، دور نخست از مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، از روز گذشته آغاز شد و تیم های مدعی ایران، عربستان و استرالیا برابر حریفان خود به پیروزی دست یافتند، کره جنوبی برابر عراق و امارات نیز مقابل لبنان با نتیجه تساوی بدون گل متوقف شدند ضمن اینکه عمان دست به کار بزرگی زد و ژاپن را در خانه اش شکست داد.


در همین راستا، وب سایت ترانسفر مارکت که متخصص بازار نقل و انتقالات و ارزش بازیکنان است، ارزش بازار تیم های آسیایی شرکت کننده در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را اعلام کرد که طی آن، ارزش کلی تیم ها از ۴۸۰ میلیون یورو فرارت رفته و به عدد ۴۸۵ میلیون یورو رسیده است.


ارزش بازار تیم های گروه نخست با حضور ایران، کره جنوبی، عراق، امارات، لبنان و سوریه به عدد ۲۵۶.۸ میلیون یورو رسیده در حالیکه ارزش بازار تیم های گروه نخست با حضور ژاپن، استرالیا، عربستان، عمان، ویتنام و چین به میزان ۲۲۸.۲ میلیون یورو رسیده است.


تیم ملی ایران با ۷۳.۶۸ میلیون یورو، در رده سوم ارزشمندترین تیم های آسیایی است. کره جنوبی با ۱۲۹ میلیون یورو در صدر قرار گرفته و ژاپن نیز با ۱۱۸ میلیون یورو در رده دوم است. تیم های ملی استرالیا، عربستان، چین، امارات، عراق، سوریه، عمان، ویتنام و لبنان در رده های چهارم تا دوازدهم ایستاده اند.

تگ ها


تیم ملی ایران فوتبال ایران فوتبال