ایران - لهستان؛ ملاقات دوباره دشمنان درجه یک

به گزارش "ورزش سه"، هفته اول لیگ جهانی والیبال امروز با بازی ایران مقابل لهستان به پایان خواهد رسید و تیم ها شهرهایی که در آن بودند را ترک خواهند کرد و به مقصد جدید خواهند رفت، جایی که میزبان هفته دوم است ......

به گزارش "ورزش سه"، هفته اول لیگ جهانی والیبال امروز با بازی ایران مقابل لهستان به پایان خواهد رسید و تیم ها شهرهایی که در آن بودند را ترک خواهند کرد و به مقصد جدید خواهند رفت، جایی که میزبان هفته دوم است. ایران امروز در آخرین بازی هفته اول رو در روی لهستان قرار خواهد گرفت، تیمی که بازی آنها همیشه مقابل ایران جذاب و البته پرحاشیه بوده است و این بار این دو با شرایطی کاملا متفاوت به مصاف هم خواهند رفت.

* ریشه تنش ها از کجا بود ؟

سال 2014 زمانی که مسابقات قهرمانی جهان در لهستان برگزار می شد ایرانی ها و لهستانی ها رابطه خوبی با هم داشتند به طوریکه در جشن صعود ایران به دور نهایی این دو تیم با هم شادی می کردند اما اولین تنش جدی در لیگ جهانی 2015 به وجود آمد. جایی که سید محمد موسوی پس از دفاع مایکل کوبیاک، کاپیتان لهستانی زیر تور با او کری خواند و زیر تور درگیری شدیدی پیش آمد. این کری ها تا تهران هم آمد و این بار کمی نرم تر اما دو طرف مدام با نیش خند و اشاره منظور را به هم می رساندند. از آن بازی ها به بعد بازیکنان ایران و لهستان کمتر صمیمت سال 2014 به قبل را داشتند.

  * جنگ جهانی در ریو

تنش های ریز و درشت میان دو تیم همیشه به وجود می آمد اما اوج آن در المپیک ریو اتفاق افتاد جایی که پس از بازی که با نتیجه 3 بر 2 به نفع لهستانی ها به اتمام رسید محمد موسوی و بارتوژ کورک سینه به سینه هم شدند اما کسی از زیر تور رد نشد. بازیکنان با هم دست ندادند و تنش به نقطه اوج خود رسیده بود. بعد از آن بازی سعید معروف به رابطه نه چندان مناسب بازیکنان دو تیم اعتراف کرد و گفت:" نمی دانم چرا بازیکنان لهستان از ما متنفر هستند. فکر می کنم صحبت های کاپیتان لهستان بیشتر شبیه یک جوک است." این صحبت های معروف در پاسخ مصاحبه لهستانی ها بود که می گفت ما ایرانی ها را دوست داریم و با آنها دوست هستیم.

  * نیمکت هایی تازه نفس

استفان آنتیگا سرمربی سابق لهستان پس از اینکه در المپیک ریو نتوانست این تیم را از جمع 8 تیم بالاتر ببرد از سمت خود برکنار شد تا دجورجی جایگزین او شود. این مربی ایتالیایی در 2 بازی اول لهستان بسیار امیدوار کننده برای آنها ظاهر شد و توانست ایتالیا و برزیل را شکست دهد. دجورجی در بازی مقابل برزیل از یک نتیجه رو به شکست برد ساخت و عیار خود را نشان داد. ایران هم با سرمربی جدید خود دو شکست را تجربه کرده است اما تیم رفته رفته هماهنگ تر می شود. دو تیمی که مقابل لهستان شکست خورده اند موفق به برد ایران شده اند و حالا تنها تیم بدون برد این گروه به مصاف تنها تیم بدون شکست خواهد رفت.

 * تمام نتایج بازی های دو تیم:

1998، قهرمانی جهان: ایران صفر – لهستان 3
2009، جام قهرمانان بزرگ: ایران یک –لهستان3
2011، جام جهانی: ایران 3 – لهستان 2
2014، لیگ جهانی: ایران 3 – لهستان یک
2014، لیگ جهانی: ایران 3 – لهستان صفر
2014، لیگ جهانی: ایران یک – لهستان 3
2014، لیگ جهانی: ایران صفر – لهستان 3
2014، قهرمانی جهان: ایران 2 – لهستان 3
2015، لیگ جهانی: ایران یک – لهستان 3
2015، لیگ جهانی: ایران 2 – لهستان 3
2015، لیگ جهانی: ایران 3 – لهستان 2
2015، لیگ جهانی: ایران یک – لهستان 3
2015، جام جهانی: ایران 2 – لهستان 3
2016، انتخابی المپیک: ایران 3 – لهستان یک
2016، بازی های المپیک: ایران 2 – لهستان 3

 

تگ ها


اخبار روز لیگ جهانی والیبال والیبال