ایران - مونته‌نگرو؛ پیش‌درآمدی برای پنجمین صعود

به گزارش مدال به نقل از خبرگزاری فارس، تیم ملی فوتبال ایران از هفته هشتم رقابت های مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه 22 خرداد امسال در تهران به مصاف تیم ملی ازبکستان خواهد رفت و این در حالی است که در صورت کسب 3 امتیاز این دیدار تیم ملی ایران جواز صعود به جام جهانی را کسب خواهد کرد ......

به گزارش  مدال به نقل از خبرگزاری فارس، تیم ملی فوتبال ایران از هفته هشتم رقابت های مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه 22 خرداد امسال در تهران به مصاف تیم ملی ازبکستان خواهد رفت و این در حالی است که در صورت کسب 3 امتیاز این دیدار تیم ملی ایران جواز صعود به جام جهانی را کسب خواهد کرد.

بر همین اساس برنامه آماده سازی شاگردان کی روش از قبل از این دیدار آغاز شده و تیم ملی فوتبال ایران بعد از برگزاری اردوی اتریش، شب گذشته راهی کشور مونته نگرو شد تا یکشنبه شب در دیداری تدارکاتی در این کشور به مصاف شاگردان لوبیشا تومباکوویچ برود.

این دیدار 14 خرداد ماه در ورزشگاه Podgorica City شهر پودگوریسا و از ساعت 23 به وقت تهران برگزار خواهد شد.

مونته نگرو در گروه E رقابت های مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه در منطقه اروپا و در پایان هفته پنجم این رقابت ها بعد از لهستان در رده دوم قرار دارد و از شانس های صعود به جام جهانی محسوب می شود.

تیم های ملی ایران و مونته نگرو قبل از جام جهانی 2014 برزیل نیز در اردوی اتریش به مصاف هم رفتند که این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید.

نکته جالب دیدار فرداشب سرمربیگری تومباکوویچ، سرمربی یوگسلاو تیم ملی مونته نگرو است؛ مربی نام آشنایی که در سال 1389 هدایت تیم پرستاره استیل آذین را برعهده گرفت اما به خاطر کسب نتایج ضعیف از این تیم اخراج شد.

از سوی دیگر در آخرین رده بندی اعلام شده تیم های ملی فوتبال کشورهای مختلف دنیا از سوی فیفا، می توان به اختلاف 22 پله ای دو کشور اشاره کرد؛ جایی که تیم ملی کشورمان در این رده بندی در رده رده سی ام جهان و اول آسیا ایستاده اما مونته نگرو در رده 52 جهان و 28 اروپا قرار دارد.

*ایران - مونته نگرو؛ پیش درآمدی برای پنجمین صعود به جام جهانی!

این دیدار در حالی برگزار می شود که تیم ملی ایران در ابتدای امر با ترکیبی نصفه و نیمه راهی کشور اتریش شد و سپس لژیونرها به همراه بیرانوند به تمرینات این تیم اضافه شدند تا روند برگزاری اردوی اروپایی شاگردان کی روش طی چند روز گذشته کامل شود؛ هرچند که قرار است سایر بازیکنان پرسپولیس نیز بعد از دیدار تیم ملی و مونته نگرو به اردو اضافه شوند.

نکته دیگر اینکه این دیدار پیش درآمدی بر دیدار ایران و ازبکستان است؛ دیداری که اگر با پیروزی شاگردان کی روش به پایان برسد می تواند حکم صعود تیم ملی را برای پنجمین بار به جام جهانی امضا کرده و افتخار بزرگ دیگر را برای فوتبال ایران به ارمغان بیاورد.

کی روش می تواند در دیدار فرداشب دستورات تاکتیکی خود را به خوبی مرور کرده تا با مشخص شدن نقاط ضعف و قوت تیم ملی، این تیم با قدرت هرچه بیشتری به مصاف تیم ملی ازبکستان برود.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال