ایران میزبان رقابت های کشتی زیر 23 سال جهان در سال 2020

هیات رئیسه اتحادیه جهانی کشتی در نشست خود در شهر بوداپست مجارستان طرح ارائه شده از سوی ایران مبنی بر برگزاری مشترک مسابقات بین المللی را تصویب کرد ......

هیات رئیسه اتحادیه جهانی کشتی در نشست خود در شهر بوداپست مجارستان طرح ارائه شده از سوی ایران مبنی بر برگزاری مشترک مسابقات بین المللی را تصویب کرد.
به گزارش   مدال به نقل از خبرگزاری برنا، در پی ارائه طرح ایران مبنی بر "برگزاری مشارکتی"مسابقات کشتی در دنیا و ارائه آن طی دو مرحله در هیئت رییسه اتحادیه جهانی که در نهایت به تایید فدراسیون جهانی رسید، ایران بعنوان میزبان رقابت های زیر 23 سال جهان در نوامبر سال 2020 میلادی معرفی شد.
بر اساس طرح "برگزاری مشارکتی"، ایران در سال 2020 میلادی میزبانی مسابقات کشتی آزاد را برعهده دارد و فنلاند میزبان رقابت های کشتی فرنگی و زنان زیر 23 سال جهان خواهد بود.
کشتی ایران از سال 2002 میلادی و پس از الزامی شدن همزمانی برگزاری مسابقات کشتی آزاد، فرنگی و زنان نتوانسته بود میزبانی رقابت های جهانی را برعهده بگیرد که این امر با پیگیری فدراسیون کشتی و اجرایی شدن طرح "برگزاری  مشارکتی"  محقق شد.
گفتنی است هیات رئیسه اتحادیه جهانی کشتی در نشست خود در شهر بوداپست مجارستان ( سال٢٠١٦) و مجددا در نشست هیات رییسه در پاریس( سال ٢٠١٧) طرح ارائه شده از سوی ایران مبنی بر برگزاری مشترک مسابقات بین المللی را تصویب کرد.
در نشست مذکور نماینده ایران با اشاره به کاهش میزان متقاضیان میزبانی مسابقات بین المللی کشتی در دنیا، بدلیل محدودیت‌های مالی و اجرایی، طرح برگزاری مشترک رویدادهای بین المللی کشتی به صورت مشارکتی میان کشورهای متقاضی را ارائه کرد که  اعضای هیات رئیسه اتحادیه جهانی آن را تایید کرده و قابل اجرا دانستند.

تگ ها


اخبار روز کشتی