ایران؛ نامزد میزبانی جام ملت های ۲۰۲۷

روابط عمومی فدراسیون فوتبال خبر داد که ایران برای میزبانی جام ملت های ۲۰۲۷ کاندیدا می‌شود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، امیر مهدی علوی روابط عمومی فدراسیون فوتبال ایران با اعلام این خبر که ایران قصد میزبانی جام ملت های ۲۰۲۷ را دارد، در توییتر خود از کمپینی «میزبانی یوزها» پرده برداشت تا مشخص شود ایران بار دیگر برای برگزاری بازی ها در کشور خود پا پیش گذاشته است. این در حالی است که ایران برای جام ملت های ۲۰۱۹ نیز نامزد جدی بود اما در نهایت امارات گوی سبقت را ربود و میزبانی را به دست آورد.

فرمت جام ملت ها به شکلی است که معمولا یک دوره در منطقه غرب و دوره بعدی در شرق برگزار می‌شود. جام ملت های ۲۰۲۳ در کشور چین به انجام خواهد رسید و حالا کشورهای منطقه غرب تلاش خود را خواهند کرد تا میزبانی دوره بعد از آن را به دست بیاورند.

ایران در سال های ۱۹۶۸ و ۱۹۷۶ میزبان جام ملت های آسیا بود و موفق شد دو بار در این سال ها جام قهرمانی را بالای سر ببرد. میزبانی سال ۱۹۷۶، آخرین قهرمانی و آخرین میزبانی فوتبال ایران در این رقابت های قاره ای محسوب می‌شود. در منطقه غرب، ایران با همان دو دوره به همراه قطر و امارات رکورددار میزبانی محسوب می‌شود.

پیش تر رسانه های چینی خبر دادند که برای گرفتن میزبانی حداقل به ۸ استادیوم مجهز و مدرن نیاز است که شاید در ایران تنها نیمی از آن وجود داشته بااشد.

بیشتر بخوانید:

فوتبال ایران چقدر از AFC طلبکار است؟

پیشنهاد جدید AFC؛ مرحله حذفی با فرمت متمرکز!

 

 

تگ ها


تیم ملی ایران فدراسیون فوتبال فوتبال ایران فوتبال