ایران - هنگ کنگ، کامبوج - ایران برگزار نمی‌شود!

به احتمال زیاد دو دیدار تیم ملی ایران در فروردین ۱۴۰۰ برگزار نخواهد شد....

به گزارش ورزش سه، چند ماه پیش فیفا اعلام کرد که قرار است دو بازی مقدماتی جام جهانی (آسیا) در ماه مارچ برگزار شود. طبق این برنامه تیم ملی باید در روز ۵ و ۱۰ فروردین با هنگ کنگ و کامبوج بازی کند اما به احتمال زیاد این برنامه دست خوش تغییر خواهد شد.

دلیل این موضوع عدم امکان برگزاری بازی ها به شکل معمول گذشته است. ایران باید ابتدا روز پنج فروردین از هنگ کنگ میزبانی می‌کرد و سپس به کامبوج می‌رفت تا مقابل این کشور جنوب شرق آسیا قرار می‌گرفت. این در حالی است که باتوجه به پروتکل ها برخی از کشورها امکان قرنطینه هتلی را ندارند و چند کشور دیگر هم به خاطر قوانین، نمی‌توانند مسافرت های متوالی انجام دهند.

فیفا امیدوار بود که این رقابت ها به صورت متمرکز انجام شوند اما حالا در فاصله یک ماه و نیم، هیچ سازماندهی خاصی برای این موضوع انجام نشده و به همین خاطر احتمالا بازی ها سه ماه دیگر هم عقب می‌افتند.

در برنامه قبلی ۱۷ و ۲۵ خرداد به عنوان تاریخ های برگزاری این رقابت ها اعلام شده بود. اما با اضافه شدن دو دیدار هنگ کنگ و کامبوج، شاید تاریخ مسابقات تغییر کنند.

با این حال نظر قطعی فیفا باتوجه به عدم ایمنی جمعی از طریق واکسیناسیون، برگزاری متمرکز مسابقات در یک کشور است. البته شاید تصمیم گیرندگان مثل بازی های لیگ قهرمانان آسیا، میزبانی هر گروه را به یک کشور یا شهر خاص بدهند.

این در حالی است که کمتر از دو سال تا آغاز جام جهانی باقی مانده اما هنوز دور اول مقدماتی در آسیا به سرانجام نرسیده و مشخص نیست که تا تابستان ۱۴۰۱ که زمان قرعه کشی مسابقات است، کار به چه شکلی پیش خواهد رفت.

تگ ها


تیم ملی ایران