ایران – ویتنام؛ دیدار انتقامی برای این 3+1 نفر

تیم ملی امروز در شرایطی به مصاف ویتنام خواهد رفت که ملی‌پوشان امید ایران سابقه متحمل شدن یک شکست سنگین مقابل ویتنام در بازی‌های آسیایی 2014 را داشته‌اند....

تیم ملی امروز در شرایطی به مصاف ویتنام خواهد رفت که ملی‌پوشان امید ایران سابقه متحمل شدن یک شکست سنگین مقابل ویتنام در بازی‌های آسیایی 2014 را داشته‌اند.

به گزارش خبرنگار مدال، تیم ملی ایران امروز در دومین بازی خود در جام ملت‌های آسیا 2019 به مصاف ویتنام خواهد رفت و شاگردان کی‌روش در تلاش خواهند بود تا ضمن کسب پیروزی در این دیدار صعود خود را به دور بعدی قطعی کنند. با این حال به جز تلاش برای صعود و سرگروهی، برخی اعضای تیم ملی انگیزه‌های ویژه‌ای برای این بازی خواهند داشت.
تیم‌های ملی بزرگسال ایران و ویتنام تاکنون سابقه تقابل رسمی نداشته‌اند اما در رده‌های پایه دو تیم در دیدارهای متعددی به مصاف هم رفته‌اند که شاید تلخ‌ترین آنها برای ایرانی‌ها، شکست 4 بر 1 امیدهای ایران مقابل ویتنام در بازی‌های آسیایی 2014 باشد. حال با گذشت 4 سال و چند ماه از آن بازی‌ها، ایران و ویتنام در شرایطی به مصاف هم خواهند رفت که 3 عضو تیم ملی امید ایران در آن بازی‌ها در عضویت تیم ملی بزرگسال ایران هستند و مرتضی پورعلی‌گنجی (که در آن بازی فیکس بوده) به همراه روزبه چشمی و محمدحسین کنعانی‌زادگان (که در آن بازی نیمکت‌نشین بودند) این شانس را خواهند داشت تا انتقام آن شکست را از حریف ویتنامی بگیرند. همچنین نلو وینگادا سرمربی وقت تیم ملی امید ایران نیز این روزها در قامت آنالیزور و مشاور کی‌روش با تیم ملی در حال همکاری است و پیروزی مقابل ویتنام برای وی نیز حائز اهمیت خواهد بود.
گفتنی است کیو های و هوی هانگ دو بازیکن فعلی تیم ملی ویتنام نیز در آن بازی عضو تیم ملی امید کشورشان بوده‌اند و حال با بار دیگر مقابل ایران شانس بازی خواهند داشت.