ایران – ویتنام/پیش به سوی دومین پیروزی

ایران و ویتنام در دیداری از گروه C جام ملت‌های آسیا فردا به میدان خواهند رفت....

 

به گزارش خبرنگار مدال، ایران و ویتنام در دیداری از گروه C جام ملت‌های آسیا فردا مقابل هم به میدان خواهند رفت.


اطلاعات بازی:
ساعت: 14:30 /شنبه 22 دی/ورزشگاه آل نهیان، ابوظبی


تیم داوری:
داور وسط: محمد تقی الجعفری (سنگاپور)/کمک داوران: کوه مین کیات (سنگاپور)، سرگئی گریشچنکو (قرقیزستان)، سزار راموس (مکزیک) و هتیکمکانامگه پریرا (سری‌لانکا)/داور ذخیره: دنیه هماتونگا (سری‌لانکا)


نمای بازی:
تیم ملی ایران بهترین پیروزی دور نخست این بازی‌ها را کسب کرده و حال در گام دوم به دنبال بهبود تفاضل گل خود خواهد بود تا در روز پایانی مقابل عراق حتی با یک تساوی نیز به عنوان تیم نخست راهی دور حذفی این بازی‌ها شود. شاگردان کارلوس کی‌روش در گام نخست با آرایش 4-1-4-1 خود فوتبال خود را به حریف دیکته کردند و با هر روشی که می‌توانستند دروازه یمن را باز کردند. برای بازی با ویتنام به نظر می‌رسد که کارلوس کی‌روش چند تغییر در ترکیب خود داشته باشد و با توجه به نیمکت قدرتمندی که در اختیار وی قرار دارد با چند تغییر نیز کیفیت فنی ایران تغییر آنچنانی نخواهد کرد. همچنین با توجه به میانگین قدی بازیکنان ویتنام، احتمالا شاهد تمایل بازیکنان ایران به بازی بلند و استفاده از ضربات سر در این دیدار باشیم. ویتنام نیز در بازی با عراق نشان داد که تیم خطرناکی است و ضدحملات سریع این تیم می‌تواند هر تیمی را به دردسر بیاندازد. ویتنام با سرمربی جوان خود و تیمی متشکل از تیم نایب قهرمان بازی‌های زیر 23 سال آسیا در سال 2016 و تیم چهارم بازی‌های آسیایی 2018 که چند هفته پیش قهرمانی در سوزوکی کاپ را جشن گرفته قطعا حریف آسانی برای تیم ملی نخواهد بود و کی‌روش و یارانش کار دشواری برای مقابله با این تیم سخت‌کوش جنوب شرق آسیا خواهند داشت.


چهره‌های برتر:
سردار آزمون و مهدی طارمی دو بازیکن کلیدی تیم ملی ایران هستند و کیو های و کونگ فونگ بازیکنان کلیدی ویتنامی‌ها محسوب می‌شوند.


تقابل‌های قبلی:
دو تیم پیش از این در رده سنی بزرگسال سابقه بازی نداشته‌اند و این نخستین تقابل رسمی دو تیم در رده سنی بزرگسال محسوب می‌شود.

تگ ها


فوتبال