ایران و صربستان بهترین تماشاگران دنیا را دارند

سرمربی پیشین تیم ملی والیبال گفت: در ایران و صربستان مربیگری کرده‌ام که بهترین تماشاگران دنیا را دارند و حالا بی‌صبرانه منتظرم تماشاگران لهستانی را ببینم....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، سرمربی تیم زاویرچه ادامه داد: هنوز مردم شهر مرا به خوبی نمی‌شناسند و چهره من برای آنها آشنا نیست ولی احتمالا در طول فصل مرا بیشتر خواهند شناخت. یکی از دلایلی که به سرعت پیشنهاد زاویرچه را قبول کردم، تماشاگران پرشور لهستانی بودند. در کشورهایی مثل ایران و صربستان مربیگری کرده‌ام که بهترین تماشاگران دنیا را دارند و حالا بی‌صبرانه منتظرم تا تماشاگران لهستانی را در سالن مسابقه ببینم.

کولاکوویچ در مورد اینکه چرا بر خلاف بیشتر تیم‌ها، کارش با بدنسازی شروع نکرده و خیلی سریع به سراغ تمرین توپی رفته است،‌گفت: ورزشکاران مدت زیادی است که از تمرین دور و خیلی از آنها تشنه والیبال هستند نه مشتاق بدنسازی و استخر. بدنسازی و استخر، کارهایی است که هر بازیکن به تنهایی هم می‌تواند انجام دهد. علاوه بر این در ۲ روز ابتدایی تمرین، فقط مرور تکنیک داشتیم و هیچ پرشی انجام نشد. ۱۰ هفته برای تمرین فرصت داریم در حالی که تعطیلاتی ۳ ماهه را پشت سر گذاشته‌ایم. ۱۰ هفته زمان زیادی نیست به ویژه اینکه هنوز ۲ بازیکن تیم به ما ملحق نشده‌اند و قوانین مربوط به شیوع کرونا، روز به روز در حال تغییر است. به همین دلیل، زمان شروع تمرینات با شکل طبیعی و صددرصد هنوز مشخص نیست.

سرمربی تیم زاویرچه در مورد نحوه بازی تیمش در فصل آینده گفت: فکر یک مربی همیشه نحوه بازی تیم با توجه به ترکیبی است که در اختیار دارد. والیبال هر سال، سریع‌تر و سریع‌تر بازی می‌شود و بازیکنان نیز بلندتر از قبل می‌شوند. ۲ پاسور در اختیار دارم که هر دو توانایی بازی سریع را دارند و اسپکرهای من هم با پاس‌های سرعتی، کاملا راحت هستند. با این حال نمی‌توان تنها گفت که ما سریع بازی می‌کنیم چون باید تیم حریف را هم در نظر بگیریم و از طرفی، به نظر من دفاع از حمله مهم‌تر است. باید روشی پیدا کنیم تا بتوانیم با تیم‌های دیگر به رقابت بپردازیم.

بیشتر بخوانید:

مدافع برزیلی شهداب یزد به ایران رسید

بودجه تیم والیبال برای آسیا افزایش یافت/ تابع تصمیم کارخانه هستیم

 

 

تگ ها


تیم ملی والیبال ایران ایگور کولاکویچ والیبال تیم ملی صربستان والیبال