ایران – ژاپن/ دو گام تا شکستن طلسم 43 ساله

ایران و ژاپن در دیداری از مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا فردا به میدان خواهند رفت....

ایران و ژاپن در دیداری از مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا فردا به میدان خواهند رفت.

به گزارش خبرنگار مدال، ایران و ژاپن در دیداری از مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا فردا مقابل هم به میدان خواهند رفت.

اطلاعات بازی:
ساعت: 17:30/دوشنبه 8 بهمن/ورزشگاه هزاع بن زاید، العین

تیم داوری:
داور وسط: کریستوفر بیث (استرالیا)/کمک داوران: میتو کریم و آنتون شچتینین (استرالیا)/داور چهارم: کیم دونگ جین (کره جنوبی)/VAR: پائولو والری (ایتالیا)، محمد بن جهاری (سنگاپور) و کو هیونگ جی (کره جنوبی)

نمای بازی:
در نخستین بازی از مرحله نیمه نهایی، ایران مقابل ژاپن قرار خواهد گرفت. ایران تیم بیست و نهم رنکینگ جهانی و تیم اول آسیا مقابل ژاپنی قرار خواهد گرفت که مدت‌ها است رتبه‌ای کمتر از 50 در رنکینگ جهانی نداشته و حال نیز تیم پنجاهم جهان و سوم آسیا به شمار می‌رود. با این حال ژاپن پرافتخارترین تیم آسیا است و 4 قهرمانی و پیروزی در 4 بازی از 5 حضور خود در نیمه نهایی را در تاریخچه فوتبال خود دارد. برای صعود به فینال، ژاپن به مانعی سخت به نام ایران برخورد کرده، تیمی که در دفاع بهترین آسیا است و در حمله به تیمی رحم نمی‌کند. ژاپن آن تیم مقتدر سال‌های قبل نیست و در دور گروهی به زحمت از سد ترکمنستان و عمان گذشت و در یک هشتم نهایی نیز با مالکیت 24 درصدی توپ و تنها یک گل مقابل عربستان پیروز شد و در یک چهارم نهایی نیز با پنالتی بادآورده ویتنام سخت‌کوش را مغلوب کرد. ایران محکی جدی برای ژاپن است و شاگردان کی‌روش در تلاش هستند تا طلسم 43 ساله حضور در فینال جام ملت‌های آسیا را بشکنند. برای قهرمانی، یوزهای ایرانی چاره‌ای جز غلبه بر ژاپن نخواهند داشت و ملی‌پوشان فردا در زمین نشان خواهند داد که لایق پوشیدن کت قهرمانی هستند.

چهره‌های برتر:
سردار آزمون و اشکان دژاگه بازیکنان کلیدی ترکیب ایران هستند و ریتسو دوان و مایا یوشیدا نقشی مشابه در ترکیب ژاپن دارند.

ترکیب احتمالی ایران:
علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، وریا غفوری، میلاد محمدی، امید ابراهیمی، وحید امیری، اشکان دژاگه، علیرضا جهانبخش، سامان قدوس و سردار آزمون

ترکیب احتمالی ژاپن:
شوئیچی گوندا، مایا یوشیدا، تاکه‌هیرو تومیاسو، هیروکی ساکای، یوتو ناگاموتو، واتارو اندو، گاکو شیباساکی، ریتسو دوان، گنکی هاراگوچی، تاکومی مینامینو و کویا کیتاگاوا

تقابل‌های قبلی:
دو تیم پیش از این 18 بار مقابل هم به میدان رفته‌اند که سهم ایران 7 پیروزی بوده و ژاپن در 5 بازی به برتری رسیده و 6 بازی نیز با تساوی خاتمه یافته است.