ایران – کره جنوبی/ به استقبال یک بازی «غیردوستانه»

تیم ملی ایران امروز میهمان کره جنوبی خواهد بود....

تیم ملی ایران امروز میهمان کره جنوبی خواهد بود.

ایران و کره جنوبی در دیداری دوستانه فردا به میدان خواهند رفت.

به گزارش خبرنگار مدال، ایران و کره جنوبی امروز در دیداری دوستانه مقابل هم به میدان خواهند رفت.

اطلاعات بازی:
ساعت: 15:30/ سه‌شنبه 21 خرداد/ ورزشگاه جام جهانی، سئول، کره جنوبی

تیم داوری:
داور وسط: ریوجی ساتو/ کمک داوران: هیروشی یامائوچی و ایسائو نیشی‌هاشی (همگی از ژاپن)

نمای بازی:
در دومین بازی رسمی تحت هدایت مارک ویلموتس بلژیکی، تیم ملی ایران از ساعاتی دیگر به مصاف تیم ملی کره جنوبی خواهد رفت. در یکی از تقابل‌های قدیمی و پرحاشیه فوتبال آسیا، کره در تلاش خواهد بود تا در روزی که میزبان تیم ملی ایران است طلسم حدودا 9 ساله ناکامی مقابل ایران را بشکند. کره آخرین بار در جام ملت‌های آسیا در سال 2011 ایران را شکست داده و پس از آن در 5 بازی متوالی مقابل ایران 4 بار مغلوب شده و یک بار با تساوی از زمین خارج شده است. کره زیر نظر بنتو تنها یک بار مغلوب شده (مقابل قطر در نیمه نهایی جام ملت‌ها) و در 15 بازی زیر نظر این سرمربی پرتغالی 10 بار با پیروزی از زمین بازی خارج شده است. این در حالی است که تیم ملی ایران پس از 8 سال هدایت خود را به یک سرمربی جدید سپرده و هفته گذشته در گام نخست با ویلموتس 5 بر 0 سوریه را مغلوب کرده و حال به دنبال یک محک جدی است. بازی امروز بهترین فرصت برای ویلموتس برای آشنایی با داشته‌های خود در تیم ملی و جو حاکم بر فوتبال قاره کهن است. بازی امروز، نبرد بزرگان فوتبال آسیا و دیداری حیثیتی برای هر دو تیم است و برچسب دوستانه از حساسیت‌های آن کم نخواهد کرد.

چهره‌های برتر:
مهدی طارمی و علیرضا جهابخش بازیکنان تاثیرگذار ترکیب تیم ملی ایران هستند و سون هیونگ مین و هوانگ هی چان نقشی مشابه در ترکیب کره جنوبی دارند.

دوئل‌ها:
تقابل سون هیونگ مین و مرتضی پورعلی‌گنجی در خط دفاعی ایران و جدال احسان حاج‌صفی و لی جائه سونگ در میانه میدان جالب خواهد بود.

تقابل‌های قبلی:
دو تیم پیش از این 30 بار مقابل هم قرار گرفته‌اند که سهم ایران 13 پیروزی و سهم کره جنوبی 9 پیروزی بوده و 5 بازی با تساوی دو تیم خاتمه یافته است.

ترکیب احتمالی ایران:
علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، وریا غفوری، میلاد محمدی، سعید عزت‌اللهی، امید ابراهیمی، علیرضا جهانبخش، مهدی طارمی، مسعود شجاعی و کریم انصاری‌فرد

ترکیب احتمالی کره جنوبی:
کیم سیونگ گیو، کیم مین سائه، کیم یونگ گوون، کوون کیونگ وود، هوانگ این بئوم، جو سه جونگ، کیم مون هوان، کیم جین سو، لی جائه سونگ، سون هیونگ مین و هوانگ هی چان