ایران ۳ – ۲ کوبا/ گزارش لحظه به لحظه

تیم‌ملی والیبال کشورمان در اولین دیدار انتخابی المپیک ۲۰۲۰ به مصاف کوبا رفته است...

تیم‌ملی والیبال کشورمان در اولین دیدار انتخابی المپیک ۲۰۲۰ به مصاف کوبا رفته است

به گزارش مدال، کار بلندقامتان والیبال ایران از امروز در ورزشگاه «سیبور آره‌نا» آغاز شد؛ جایی که روز یکشنبه می‌تواند محلی برای برپایی جشن صعود ایران به المپیک 2020 باشد.
معروف و یارانش که در لیگ ملت‌های 2019 تا مرحله نهایی پیش رفتند، حالا ماموریت مهمتری پیش رو دارند و برای انجام این ماموریت بزرگ در گام نخست به مصاف کوبا رفتند.  
با اینکه کوبا مثل یک دهه قبل جزو قدرت‌های برتر جهان والیبال نیست، اما نگاهی به کارنامه این تیم نشان می‌داد ایران بازی راحتی را در پیش ندارد.
آخرین رویارویی شاگردان کولاکوویچ با کوبا به مسابقات جهانی 2018 برمی گشت که با برتری 3 بر یک ایران همراه بود. 2 تیم در مجموع قبل از بازی امروز 8 بار به مصاف هم رفته بودند که سهم هر تیم 4 برد بود.
سن‌پترزبورگ از امروز میزبان 4 تیم ایران، روسیه، مکزیک و کوبا است که باید به صورت دوره‌ای طی 3 روز با هم رقابت کنند تا در نهایت فقط تیم صدرنشین بتواند جواز صعود به المپیک را بگیرد.  
بدون شک روسیه به عنوان میزبان به دنبال پیروزی در هر 3 بازی خود در خانه خواهد بود؛ به همین دلیل شاگردان کولاکوویچ تنها برای برد برابر مردان کارائیب پا به میدان گذاشتند.
ایگور کولاکوویچ برای شروع این مسابقه از سعید معروف، امیر غفور، سید محمد موسوی، علی شفیعی، پوریا فیاضی، میلاد عبادی‌‌پور و محمد رضا حضرت‌پور استفاده کرد.

ست اول: ایران ۲۳ - ۲۵ کوبا

ست دوم: ایران ۲۶ - ۲۸ کوبا

ست سوم: ایران ۲۵ - ۱۷ کوبا

ست چهارم: ایران ۲۵ - ۱۶ کوبا

ست پنجم: ایران ۱۵ - ۱۰ کوبا

اخبار مرتبط:

سرمربی والیبال روسیه: کار سختی مقابل ایران داریم

برنامه امروز تیم‌ملی والیبال ایران؛ چگونه به المپیک می‌رویم؟

تگ ها


اخبار والیبال انتخابی المپیک والیبال ۲۰۲۰ تیم ملی والیبال ایران والیبال ایران کوبا والیبال