ایران ۱۴ - ۰ کامبوج/ گزارش لحظه‌ به‌ لحظه

دو تیم فوتبال ایران و کامبوج در چارچوب رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 2022 قطر به مصاف هم رفته اند....

دو تیم فوتبال ایران و کامبوج در چارچوب رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 2022 قطر به مصاف هم رفته اند.

به گزارش مدال، تیم‌ملی فوتبال ایران در چارچوب رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به مصاف کامبوج رفته است.

شناسه بازی:
ساعت: 17/ پنجشنبه 18 مهر/ ورزشگاه آزادی، تهران

تیم داوری:

داور: پرنجال بنرجی (هند)/ کمک داوران: آسیت کومار سرکار (هند) و تونی جوزف لویس (هند)/ داور چهارم: سریکریشنا کویمباتور (هند)

ترکیب ایران: 

علیرضا بیرانوند، احسان حاج‌صفی، میلاد محمدی، احمد نورالهی، مرتضی پورعلی‌گنجی، کریم انصاریفرد، محمدحسین کنعانی‌زادگان، مهدی طارمی، سردار آزمون (مسعود شجاعی)(۵۷)، محمد محبی(میلاد محمدی)(۷۳) و رامین رضاییان.

ترکیب کامبوج:

کئو سوکسلا،چنک منز،اوک سوان، سارا کریا، سوی ویسال، آورن چان پولین، کوچ سوکومپیک، سوس ساهانا، سات روسیب، مانی یودوم، کئو سوک پنگ.

شرح گل:

گل اول ایران(احمد نوراللهی): در دقیقه 4 اشتباه مدافعان کامبوج باعث شد تا توپ به احمد نوراللهی برسد. او از پشت محوطه جریمه شوتی سر ضرب و زیبا را زد و گل اول ایران را به زیر طاق دروازه حریف فرستاد.
گل دوم ایران(سردار آزمون): در دقیقه 11 محمد محبی مقابل دروازه کامبوج صاحب توپ شد اما ضربه اش توسط مدافعان کامبوج برگشت داده شد. در ادامه توپ زیر پای سردار آزمون افتاد و او با یک بغل پای خوب دومین گل ایران را به ثمر رساند.
گل سوم ایران (محمد حسین کنعانی زادگان): در دقیقه 18 ارسال رامین رضاییان از سمت چپ خط دفاعی کامبوج با ضربه سر پرقدرت محمد حسین کنعانی زادگان به گل سوم بازی تبدیل شد.
 گل چهارم ایران (مهدی طارمی): در دقیقه 22 ضربه مهدی طارمی از داخل محوطه جریمه زده شد. ضربه او در حالی که به نظر نمی رسید در چارچوب باشد، با اشتباه مدافع کامبوج وارد دروازه شد.
گل پنجم ایران (سردار آزمون) : در دقیقه 35 ضربه احمد نوراللهی از داخل محوطه جریمه با اشتباه دروازه بان روبرو شد تا سردار آزمون که در یک قدمی دروازه بان پراشتباه حریف بود، با یک بغل پای ساده گل دوم خودش را در این بازی و گل پنجم بازی ثبت کند.
گل ششم ایران(کریم انصاری فرد): در پی خطای دوضرب دروازه بان تیم کامبوج داور در محوطه جریمه ضربه کاشته ای به سود ایران گرفت که این موقعیت با ضربه تماشایی کریم انصاری فرد به زیر طاق دروازه حریف در دقیقه 39 به ششمین گل ایران تبدیل شد.
گل هفتم ایران(سردار آزمون): در دقیقه 43 تلاش مهدی طارمی در تصاحب کردن یک توپ مرده در سمت چپ محوطه جریمه کامبوج با پاس به جلوی او همراه شد و دفع ناقص توپ توسط دروازه بان حریف با ضربه سردار آزمون بدل به سومین گل این مهاجم و هفتمین گل تیم ملی شد.
گل هشتم ایران (کریم انصاری فرد): پس از اینکه پنالتی کامبوج از دست رفت، در دقیقه 47 تیم ملی بار دیگر یک حمله را ترتیب داد و اینبار کریم انصاری فرد بود که گل دوم خودش را با خوسردی و یا یک بغل پای ساده با پای چپ از محوطه شش قدم ثبت کرد.
گل نهم ایران ( مهدی طارمی): در دقیقه 54 پاس نرم انصاری فرد، مهدی طارمی را با دروازه بان کامبوج تک به تک کرد و این بازیکن توانست با یک ضربه چیپ گل دوم خودش و نهم تیم ملی را ثبت کند.
گل دهم ایران ( کریم انصاری فرد): در دقیقه 61 بود که ارسال یک ضربه کرنر، پس از اینکه مرتضی پورعلی گنجی روی توپ تاثیر گذاشت در دهانه دروازه به انصاری فرد رسید تا شماره 10 تیم ملی با یک ضربه ساده دروازه کامبوج را برای دهمین مرتبه باز کند و خودش هم در این بازی سه گله شد.
گل یازدهم ایران (محمد محبی): در دقیقه 65 محمد محبی روی یک شوت از پشت محوطه جریمه دروازه کامبوج را باز کرد؛ گلی که در اولین بازی ملی اش ثبت شد  و اولین گل او در این دیدار هم بود.
گل دوازدهم ایران (محمد محبی): در دقیقه 67 اینیار یک ارسال از سمت راست خط دفاعی کامبوج به محبی رسید تا این بازیکن 21 ساله که در لیگ نیز با پیراهن سپاهان درخشیده بود، گل دوم ملی اش را دو دقیقه پس از ثبت اولین گلش رقم بزند.
گل سیزدهم ایران ( مهرداد محمدی): محمدی در دقیقه 85 روی پاس بسیار خوب از مسعود شجاعی که به عمق انداخته شد، با حرکت تکنیکی در موقعیت تک به تک با گلر قرار گرفت و با شوتی محکم موفق شد گل سیزدهم شاگردان ویلموتس را ثبت کند.
گل چهاردهم ایران ( کریم انصاری فرد): کریم انصاری فرد در دقیقه 89 روی پاس مهدی طارمی گل چهاردهم بازی را و گل چهارم خودش را ثبت کرد. این گل در شرایط تک به تک و با یک ضربه بغل پا از محوطه شش قدم رقم خورد تا انصاری فرد به اصطلاح در این مسابقه پوکر کرده باشد.

دقایق حساس:

دقیقه 3: همکاری خوب آزمون و طارمی در محوطه جریمه کامبوج دروازه این تیم را تهدید کرد. اما سرانجام مدافعان کامبوج توپ را دور کردند.
دقیقه 5: احمد نوراللهی با یک شوت تماشایی توانست گل اول اول این بازی را برای ایران به ثمر برساند.
دقیقه 7: حملات بی شمار ایران ادامه داشت و روی حرکت خوب طارمی محمد محبی نزدیک بود دروازه کامبوج را باز کند که با واکنش خوب مدافع کامبوج روبرو شد.
دقیقه 10: بغل پای حرفه ای آزمون روی ریباند شوت محمد محبی ایران را به گل دوم این بازی رساند.
دقیقه 17: شوت کریم انصاری فرد در محوطه جریمه با واکنش دروازه بان به بازی برگشت و  در ادامه ضربه محبی را دروازه بان به کرنر فرستاد.
دقیقه 23: ضربه پورعلی گنجی روی ارسال از سمت راست خط هجومی ایران با فاصله کمی راهی اوت شد.
دقیقه 26: پس از اینکه انصاری فرد در زدن ضربه آکروباتیک ماموفق بود، ضربه سر آزمون از بالای دروازه راهی اوت شد.
دقیقه 46: با آغاز نیمه دوم تیم ملی کامبوج روی یک حمله و خطای بیرانوند صاحب ضربه پنالتی شد ولی علیرضا بیرانوند یک بار دیگر توانست مقابل ضربات پنالتی ایستادگی کند تا همچنان ایران در رقابت های مقدماتی المپیک گلی دریافت نکرده باشد.
دقیقه 50: ضربه قدرتمند محمد محبی با فاصله کمی از کنار تیرک عمودی دروازه راهی اوت شد.
دقیقه 53: پاس در عمق سردار آزمون به مهدی طارمی رسید ولی ضربه او را دروازه بان کامبوج برگشت داد.
دقیقه 58: ضربه سر کریم انصاری فرد در دهانه دروازه با واکنش بسیار خوب گلر کامبوج راهی کرنر شد.
دقیقه 82: ضربه پرقدرت کنعانی از پشت محوطه جریمه با واکنش سوسکلا سنگربان کامبوج راهی کرنر شد.

اخبار مرتبط:

گزارش لحظه‌به‌لحظه حواشی دیدار ایران و کامبوج+ تصاویر

تگ ها


ایران کامبوج بازی ایران کامبوج بازی های مقدماتی جام جهانی 2022 مقدماتی جام جهانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ مقدماتی جام جهانی فوتبال انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر مرحله انتخابی جام جهانی قطر دیدار ایران کامبوج تیم ملی فوتبال تیم ملی فوتبال ایران فوتبال