ایران 1 صربستان3 ;بلند قامتان ایران مغلوب قهرمان شدند

به گزارش مدال به نقل از خبرورزشی ، تیم های ملی والیبال ایران و صربستان در دومین مسابقه در سالن 12 هزار نفری آزادی به مصاف یکدیگر رفتند ......

به گزارش مدال به نقل از خبرورزشی ، تیم های ملی والیبال ایران و صربستان در دومین مسابقه  در سالن 12 هزار نفری آزادی  به مصاف یکدیگر رفتند.
ملی پوشان ایران در این مسابقه سه بر یک با امتیازهای (25 بر 20، 25 بر 23 و 16 بر 25 و 25 بر 16) مغلوب صربستان قهرمان سال گذشته لیگ جهانی شدند.
تیم ایران در ست نخست کمی در هماهنگی تیمی و دریافت و توپ گیری با مشکل روبرو بود و نتوانست از حمایت 12 هزار نفری آزادی بهره ببرد. در این ست صربستان 18 امتیاز از اسپک به دست آورد و ایران تنها 12 امتیاز از این تکنیک والیبال کسب کرد و همین عامل برتری صرب ها برابر ایران شد.
در ست دوم ملی پوشان ایران شروع خوبی داشتند و تا میانه راه نیز از حریف قدرتمند خود پیش بودند، اما در نهایت در امتیازهای حساس پایانی صرب ها توپ میدان را در دست گرفتند و موفق به شکست 25 بر 23 تیم ایران شدند.
ست سوم با کسب سه امتیاز متوالی از سوی ایران شروع شد، اما صربستان پس از وقت استراحت درخواستی سه امتیاز را جبران کرد. در ادامه تیم ایران چندین امتیاز دیگر کسب کرد و وقت استراحت فنی اول 8 بر 4 به ایران رسید و تماشاگران به عنوان قدردانی موج مکزیکی به راه انداختند.
اقتدار تیم ایران در ست سوم ادامه یافت و در نهایت ملی پوشان کشورمان 25 بر 16 حریف خود را شکست دادند تا مسابقه از نظر ست شماری دو بر یک به سود صربستان شود.
ست چهارم این مسابقه نیز با برتری 25 بر 16 صربستان پیگیری شد تا در نهایت این تیم سه بر یک ایران را شکست دهد و به چهارمین برد خود در لیگ جهانی امسال دست پیدا کند و 12 امتیازی شود.
تیم ملی والیبال ایران نیز همانند روز گذشته با ترکیب میلاد عبادی پور، سعید معروف، فرهاد قائمی، سید محمد موسوی، عادل غلامی، امیر غفور و مهدی مرندی به میدان رفت.
سرمربی تیم ملی والیبال صربستان در ابتدای مسابقه با ایران از ترکیب اوروش کوواچویچ، مارکو ایوویچ، دراژن لوبوریچ، مارکو پودراشچانین (کاپیتان)، استرچکو لیسیناک، نیکولا جُوُویچ و نیوِن مایستوروبچ (لیبرو) استفاده کرد.
توفیق بودایا از تونس به عنوان داور اول و سیمونه سانتی از ایتالیا به عنوان داور دوم قضاوت این مسابقه را بر عهده داشتند.

**
سه تفنکدار والیبال در سالن
مهدی مهدوی، شهرام محمودی و مجتبی میرزاجانپور نیز برای تشویق تیم ایران در سالن حضور یافته بودند.
تیم ملی والیبال ایران فردا (یکشنبه) در آخرین مسابقه هفته دوم لیگ جهانی به مصاف آرژانتین می رود که این مسابقه از ساعت 21 و 10 دقیقه شروع می شود.

 

تگ ها


اخبار روز لیگ جهانی والیبال والیبال