ایران 2- برزیل 6؛ نقره لب ساحل امارات

ملی پوشان فوتبال ساحلی ایران نتوانستند روند چهار پیروزی پیاپی را ادامه دهند و برابر تیم قدرتمند برزیل با نتیجه 6 بر 2 شکست خوردند و به مقام نائب قهرمانیِ جام بین قاره ای رسیدند ......

 ملی پوشان فوتبال ساحلی ایران نتوانستند روند چهار پیروزی پیاپی را ادامه دهند و برابر تیم قدرتمند برزیل با نتیجه 6 بر 2 شکست خوردند و به مقام نائب قهرمانیِ جام بین قاره ای رسیدند.
 

به گزارش مدال به نقل از "ورزش سه"، شاگردان محمدحسین میرشمسی که با نمایش فوق العاده در مرحله گروهی و سه پیروزی پیاپی برابر آمریکا، مصر و روسیه به عنوان صدرنشین به مرحله بعد راه یافتند شب گذشته در نیمه نهایی با جبران نتیجه، موفق شدند با برد پُر گل 8 بر 6 تاهیتی را از پیش برو بردارند تا حریف برزیل در فینال جام بین قاره ای فوتبال ساحلی در سال 2016 شوند.


تیم ملی فوتبال ساحلی ایران از ساعت 19:30 امشب به مصاف برزیلی رفت که در چهار مسابقه قبل خود 33 گل به ثمر رسانده بود اما با این حال ملی پوشان ایران دقیقه 2 با گل زیبای مسیگر پیش افتادند ولی برزیل خیلی زود نتیجه را جبران کرد و 5 گل زد و پیروزی خود را برابر ایرانی که نمایش ضعیف تری از بازی های گروهی و نیمه نهایی داشت قطعی کرد؛ در نهایت دو تیم یک بار دیگر دروازه ها را باز کردند و فینال جام بین قاره ای با نتیجه 6 بر 2 به سود ساحلی بازان برزیل به پایان رسید.


پیش از دیدار ایران و برزیل، مسابقه ی رده بندی بین تیم های روسیه و تاهیتی برگزار شد که روس ها توانستند با نتیجه ی نزدیک 4 بر 3 به مقام سوم برسند و مدال برنز کسب کنند.


همچنین امروز لهستان و مصر برای تعیین تیم های پنجم و ششم جام بین قاره ای فوتبال ساحلی برابر هم صف آرایی کردند که پس از تساوی 3 بر 3 در وقت های معمول و اضافی، در ضربات پنالتی لهستان توانست به برتری 2 بر صفر دست پیدا کند و در جایگاه پنجم بایستد؛ ضمن اینکه امارات میزبان این رقابت ها هم با برتریِ 4 بر 3 مقابل آمریکا تیم هفتم جام بین قاره ای شد.

 

 

 


فینال فوتبال جام بین قاره ای امارات
زمین ساحلی باشگاه بین المللی دریایی دوبی

 

 

اخطار

 

 

لوکائو(17) و دنیل(18) از برزیل

 

 

اخراج

 


امیر اکبری(33) از ایران

 

 


شرح گل ها:

 

 

 

ایران 1 - برزیل 0(دقیقه 2: مسلم مسیگر): شوت امیر اکبری در حال حرکت به سمت دروازه برزیل بود که توپ با برخورد به زمین مقابل پای مسیگر قرار گرفت تا این بازیکن گلزن با یک چیپ تماشایی ایران را پیش بیاندازد.

 

ایران 1 - برزیل 1(دقیقه 3: کاتارینیو): برتری ایران کمتر از یک دقیقه ادامه داشت و کاتارینیو با شوت پای چپ گل تساوی را برای طلایی پوشان زد.

 

ایران 1 - برزیل 2(دقیقه 7: برونو ژاویر): خطای مشکوکی که حسن عبداللهی روی ژاویر مرد 7 گله ی برزیل انجام داد یک ضربه ی آزاد برای این تیم به همراه داشت که این بازیکن موفق شد از فاصله ای نزدیک دومین تیمش را وارد دروازه حسینی کند.

 

ایران 1 - برزیل 3(دقیقه 14: مائوریسینیو): حرکت در عرض مائوریسینیو به سمت راست و شوت فنی و تماشایی او از میانه ی زمین به کنج دروازه ایران سومین گل را برای برزیل به همراه داشت.

 

ایران 1 - برزیل 4(دقیقه 16: بوکینیا): پاس پشت پای چشم نواز گوسائو دو بازیکن ایران را فریب داد و بوکینیا را صاحب توپ کرد که این بازیکن ریزنقش برزیلی چهارمین گل آنها را به ثمر رساند.

 


ایران 1 - برزیل 5(دقیقه 17: دنیل): ارسال چیپ بوکینیا از سمت راست زمین را دنیل با ضربه ی سر پر قدرت وارد دروازه ایران کرد.

 

ایران 2 - برزیل 5(دقیقه 18: محمد احمدزاده): پنالتی ای که احمدزاده با حرکت تکنیکی از دنیل گرفته بود بهترین فرصت برای کم کردن فاصله گل ها را به وجود آورد که کاپیتان 30 ساله ی ایران از این موقعیت بهره لازم را برد و با زدن توپ به سمت چپ دروازه گلزنی کرد.

 

ایران 2 - برزیل 6(دقیقه 29: کاتارینیو): کار هماهنگ و تیمی بازیکنان برزیل را در نهایت مائوریسینیو به کاتارینیو پاس داد تا این بازیکن تعداد گل های خود را به 2 و برزیل را به عدد 6 برساند.

 

 

 

بهترین بازیکن

 

 

کاتارینیو با وجود اینکه بیشتر در کارهای دفاعی برزیل مشارکت داشت و اجازه حمله به بازیکنان ایران را نمی داد دو گل در این مسابقه برای تیمش زد و نقش به سزایی در قهرمانی طلایی پوشان داشت.

 

 

 

اتفاق ویژه

 

 


شاگردان محمدحسین میرشمسی به دنبال دومین قهرمانی در این جام پس از سال 2013 بودند و با نمایشی که در دیدارهای گروهی و نیمه نهایی داشتند نشان دادند می توانند به این مهم برسند ولی عملکرد خوب و برتر بازیکنان برزیل آنها را ناکام گذاشت و به مدال نقره رساند.

 

 


در حاشیه

 

 


* با وجود اینکه گفته می شد پیمان حسینی دروازه بان ایران به این مسابقه نمی رسد اما او با وجود آسیب دیدگی درون دروازه قرار گرفته است.
* در دقیقه 18 بازیکنان دو تیم درگیری لفظی با یکدیگر پیدا کردند که با دخالت داور مسابقه این قائله ختم به خیر شد و بازی به جریان افتاد.
* اکبری به دلیل ضربه ی کف پای خطرناک روی ساق ژاویر در دقیقه 33 کارت قرمز گرفت تا ایران سه دقیقه با یک بازیکن کمتر بازی کند.

 

تگ ها


فوتبال