ایرج اسفندیاری: کشتی ایران شرایط خوبی ندارد

مربی اسبق تیم ملی کشتی فرنگی ایران معتقد است کشتی شرایط خوبی ندارد و کارشناسان باید بررسی کنند که چرا ملیپوشان فرنگی ایران مدال نگرفتهاند ......

مربی اسبق تیم ملی کشتی فرنگی ایران معتقد است کشتی شرایط خوبی ندارد و کارشناسان باید بررسی کنند که چرا ملی‌پوشان فرنگی ایران مدال نگرفته‌اند.
ایرج اسفندیاری درباره عملکرد تیم فرنگی ایران در رقابت‌های جهانی مجارستان گفت: «متاسفانه روند سال‌های اخیر کشتی و بخصوص مسابقات جهانی سال 2017 در پاریس نشان می‌دهد که چه در آزاد و چه در فرنگی پسرفت داشته‌ایم. امسال نیز کشتی‌فرنگی قبل از پایان مسابقات روز سوم هنوز نتوانسته به مدالی برسد و هشت ملی‌پوش کشورمان نیز حذف شده‌اند.»
دستیار سابق محمد بنا در تیم ملی کشتی فرنگی ادامه داد: «کشتی شرایط خوبی ندارد. نتایج تیم ملی باید توسط کارشناسان مورد بررسی قرار گیرد چرا‌که در سه روز گذشته ملی پوشان کشورمان از لحاظ روحی و روانی و جسمی کم آورده بودند.»
او در خصوص کادر فنی تیم‌های ملی نیز گفت: «همان‌طور که برای کشتی‌گیران هزینه می‌شود برای مربیان نیز هزینه می‌شود. متاسفانه طی این سال‌ها مهره‌سوزی کردیم. به‌طور حتم کاستی‌هایی هم در بین کشتی گیران و کادر فنی وجود داشته که چنین نتیجه‌ای به دست آمده است.»
اسفندیاری ادامه داد: «مسابقات جهانی به طور حتم با مسابقات دیگری که در سطح جهان برگزار می‌شود متفاوت است. در بازی‌های داخل سالن آسیا که در عشق آباد ترکمنستان برگزار شد، هشت ملی پوش ایران به فینال رسیدند در حالی‌که آن رقابت‌ها حتی در سطح مسابقات انتخابی تیم ملی و یا مسابقات استان خوزستان هم نبود. آن موفقیت را در بوق و کرنا کردند و موجب بالا رفتن توقعات شدند. زمانی که به مسابقاتی در سطح بالا همچون پیکارهای جهانی گام می‌گذاریم، تازه متوجه می‌شویم کجا هستیم. مسابقاتی در سطح قاره آسیا به هیچ عنوان نمی‌تواند ملاکی برای پیکارهای جهانی باشد.»

تگ ها


کشتی قهرمانی جهان کشتی