ایسلند ۰ - ۱ فرانسه؛ پیروزی خفیف خروس‌ها در ریک‌یاویک

تیم ملی فرانسه امشب موفق شد در دیداری دشوار با پنالتی اولیویه ژیرو مقابل ایسلند به پیروزی دست یابد...

تیم ملی فرانسه امشب موفق شد در دیداری دشوار با پنالتی اولیویه ژیرو مقابل ایسلند به پیروزی دست یابد

به گزارش خبرنگار مدال، در چارچوب رقابت‌های مقدماتی یورو ۲۰۲۰، از ساعت ۲۲:۱۵، تیم ملی ایسلند در ورزشگاه لاوگاردالز والور میزبان فرانسه بود که این بازی در نهایت با پیروزی ۱-۰ خروس‌ها خاتمه یافت.

بازی با شور و هیجان زیاد هواداران وایکینگ‌ها آغاز شد و قهرمان جهان تاحدودی تحت تاثیر جو ورزشگاه قرار گرفته و توان فشار آوردن روی دروازه میزبان را نداشت. دفاع چندلایه ایسلند کار را برای خروس‌ها دشوار کرده بود و موقعیت‌های زیادی در نیمه اول شاهد نبودیم.

در حالی که نیمه اول رو به پایان بود، در دقیقه ۴۱، ضربه زیبا و سنگین بنژامن پاوار به گریزمان برخورد کرد اما هالدورسون با یک واکنش عالی مانع گلزنی میهمان شد. یک دقیقه بعد، این بار گریزمان توپ را از دینیه گرفت و با یک حرکت زیبا ضربه خود را به سوی دروازه ایسلند شلیک کرد اما هالدورسون در دو مرحله توپ را جمع کرد تا نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.

نیمه دوم هم آرام پیش می‌رفت تا اینکه در دقیقه ۵۴، ارسال زیبای کومان، با ضربه نه چندان خوب ژیرو از روی دروازه به بیرون رفت تا این فرصت طلایی برای فرانسه از دست برود. دقایقی بعد این بار آنتوان گریزمان موقعیت به دست آورد اما ضربه او با فاصله‌ای اندک از روی دروازه هالدورسون به بیرون رفت.

سرانجام در دقیقه ۶۴، گریزمان با ضربه اسکولاسون به ران پایش سرنگون شد و داور پس از بررسی VAR، نقطه پنالتی را نشان داد و اولیویه ژیرو این پنالتی را تبدیل به گل اول بازی کرد. در ادامه فرانسه بازی را اداره کرد و در نهایت موفق به کسب یک پیروزی ارزشمند شد.

فرانسه با این پیروزی ۱۸ امتیازی شد و با توجه به پیروزی ترکیه مقابل آلبانی، در رده دوم جدول گروه H باقی ماند.

ببینید

خلاصه بازی ایسلند 0 - 1 فرانسه/ ویدیو

ایسلند ۰ - ۱ فرانسه؛ پیروزی خفیف خروس‌ها در ریک‌یاویک

تگ ها


مقدماتی یورو ۲۰۲۰ خروس‌ها وایکینگ‌ها تیم ملی فرانسه تیم ملی ایسلند فوتبال