ایمانی: برگزاری لیگ بدون ایمنی کامل درست نیست

اکبر ایمانی، هافبک تیم فوتبال تراکتور تبریز اعتقاد دارد، برگزاری ادامه مسابقات لیگ برتر بدون ایمنی کامل، تصمیم درستی نیست....

به گزارش" ورزش سه" از تسنیم، اکبر ایمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری ، با اشاره به وضعیت فعلی مسابقات لیگ برتر و گمانه‌زنی‌های مختلفی که درباره ادامه دادن مسابقات وجود دارد، گفت: خیلی‌ها دوست دارند فوتبال دوباره به جریان بیفتد و ما هم دوست داریم دوباره در زمین فوتبال بازی کنیم، ولی باید دید شرایط فعلی چگونه است. ویروس خطرناک کرونا در دو ماه گذشته هزاران نفر را در ایران نابود کرد و همچنان این روند ادامه دارد. در این شرایط واقعاً برگزاری مسابقات چه اهمیتی دارد؟

وی ادامه داد: اگر این بیماری از بین می‌رفت طبیعتاً همه دوست داشتند بازی‌ها برگزار شود، ولی متأسفانه هنوز خیلی‌ها درگیر این بیماری هستند. برخی هم بحث انجام بازی‌ها را بدون تماشاگر مطرح می‌کنند، ولی آیا بازیکنان آدم نیستند. شما ببینید که در برگزاری یک مسابقه چه افرادی دخیل هستند، آیا بازیکنان، مربیان، داوران، تیم پزشکی، تدارکات، ناظر و ... انسان نیستند، آیا آنها خانواده ندارند؟ در این شرایط فوتبال در برابر جان انسان‌ها هیچ ارزشی ندارد.

ایمانی در پاسخ به این پرسش که «اگر لیگ نیمه کاره بماند سرنوشت قهرمان و تیم‌های سقوط‌کننده چگونه مشخص شود؟»، خاطر نشان کرد: این شرایط برای اولین بار است که در همه لیگ‌های دنیا اتفاق افتاده است و فدراسیون باید بهترین تصمیم را بگیرد. من معتقدم تعیین قهرمان نمی‌تواند منطقی باشد، چون ۹ بازی به پایان لیگ برتر باقی مانده است و چند تیم هم شانس قهرمانی دارند. شما دیدید که فصل گذشته خیلی‌ها پیش‌بینی می‌کردند تراکتور قهرمان شود، ولی در چند بازی همه چیز به یکباره تغییر کرد.

هافبک تیم فوتبال تراکتور افزود: نظر من این است که اگر بازی‌ها نیمه‌کاره ماند، نباید قهرمان لیگ مشخص شود. مسئولان می‌توانند چهار تیم بالای جدول را به‌عنوان نماینده‌های ایران در لیگ قهرمانان معرفی کنند و دو تیم از لیگ دسته اول هم به لیگ برتر اضافه شوند تا بازی‌ها در فصل آینده با حضور ۱۸ تیم برگزار شود. واقعاً کشور ما در حال حاضر شرایط خاصی دارد و ما باید بیشتر از گذشته به فکر سلامتی افراد باشیم. در حال حاضر برگزاری لیگ برتر بدون ایمنی کامل درست نیست.

تگ ها


تراکتور ویروس کرونا اکبر ایمانی