اینتر ۱ - آث‌میلان ۲؛ زلاتان شیر دربی دلامادونینا

تیم فوتبال میلان در دربی دلامادونینا به برتری ۲ بر ۱ رسید تا علاوه بر پایان دادن به نوار پیروزی‌های تیم همشهری، ۱۲ امتیازی شود و همچنان صدرنشین بماند....

به گزارش ورزش سه، آبی و قرمز های شهر میلان در شرایطی به این مسابقه رسیده بودند که ویروس کرونا اردوی هر دو تیم را تحت تاثیر قرار داده بود و تعدادی از بازیکنان هر دو تیم به دلیل ابتلا به این ویروس در قرنطینه خانگی به سر می‌برند.

پاس دقیق چالهان زمینه‌ساز گل اول


در چهار دیدار پیشین دربی دلامادونینا اینتر به پیروزی دست یافته بود و در شروع و در دقایق ابتدایی بازی هم برتری با میزبان مسابقه یعنی تیم آبی شهر میلان بود، ولی این برتری خیلی زود با بازی هوشمندانه آث‌میلان از بین رفت و زلاتان در دقیقه ۱۳ روی پاس عمقی چالهان اوغلو با سمیر هندانوویچ تک به تک شد و کولاروف که جا مانده بود، از پشت سر رسید و به پشت پای مهاجم تنومند میلانی‌ها زد تا داور بدون تعلل نقطه پنالتی را نشان دهد. مهاجم سوئدی قرمز پوشان شهر میلان پشت این ضربه پنالتی ایستاد و اگرچه هندانوویچ موفق به مهار این ضربه شد ولی در ریباند گل اول بازی در ریباند با بغل پای زلاتان رقم خورد.

سه دقیقه برای دیل زلاتان کافی بود


دقیقه ۱۶ در شرایطی که اینتر خوب بازی می کرد و دو حمله خوب برای جبران گل خورده از سمت راست خط دفاعی میلان طرح‌ریزی کرده بود، روی یک ضدحمله سریع با پاس خوب لیائو که با ظرافت خاصی روی تیرک دوم دروازه به زلاتان رسید، گل دوم بازی برای قرمز های میلانی با بغل پای مطمئن ستاره سوئدی ثبت شد.  


 
لوکاکو بازی را به تساوی کشاند


پس از اینکه اینتری دوغافلگیری دوبار دروازه خودشان را باز شده دیدند، بار دیگر برای رسیدن به گل تلاش کردند و این تلاش‌ها سرانجام در دقیقه ۲۹ با پاس عرضی پریشیچ که پس از شیرجه ناموفق دوناروما به لوکاکو رسید، گل اول بازی را ثبت کرد.

تلاش‌های بی‌سرانجام اینتر برای تساوی در نیمه اول


ضربه سر لائوتارو در دقیقه ۳۲، در ادامه با شوت ناقص لوکاکو و شوت بارلا همراه شد، ولی این دوناروما بود که جایگیری خوبی داشت و به ماجرا خاتمه داد. اینتر در دقایق پایانی نیمه اول هم چند موقعیت بسیار خطرناک ایجاد کرد که هیچ کدامشان به گل تبدیل نشد و ضربات دو مهاجم اینتر به گل ننشست.

اینتر به دنبال فرار از شکست


شاگردان کونته برای تغییر نتیجه وارد زمین شدند و کنترل توپ و میدان را در اختیار گرفتند ولی اولین حمله جدی در دقیقه ۵۷ با ارسال زیبا و دقیق ویدال ایجاد شد که البته ضربه اشرف حکیمی با فاصله بسیار کمی راهی اوت شد. چند دقیقه بعد باز هم اینتر خطرساز شد و اینبار شوت فنی بارلا از داخل محوطه جریمه پس از برخورد به بازیکنان میلان راهی کرنر شد تا همچنان تلاش‌های اینتر برای زدن گل تساوی ادامه دار باشد.  

میلان جلو کشید و خطرساز شد


اولین تعویض کونته شکست میلان و پیولی سرمربی این تیم، وارد کردن اریکسون به زمین بود و همچنان حملات این تیم ادامه داشت، ولی حالا دیگر میلان هم جلوتر آمده بود و ضدحملات خطرناکی روی دروازه اینتر ایجاد می کرد. مهم ترین اتفاق در این دقایق روی دروازه میلان رخ داد که داور برخورد دوناروما و لوکاکو در دقیقه ۷۳ را پنالتی اعلام کرد، ولی خیلی زود تصمیم خود را پس گرفت و بازی از کنار دروازه شروع شد.

اینتر بالاخره مقابل میلان زانو زد


هرچه دقایق بازی به انتها نزدیک شد، اینتر عملکرد آشفته تری برای طراحی حمله داشت و میلان هم به خوبی از این به هم ریختگی برای تلف کردن زمان بازی بهره برد، تا در نهایت علیرغم اینکه کوتاه تعویض ‌های تهاجمی خود را نیز انجام داده بود و سانچز هم وارد زمین شد، آبی‌های شهر میلان پس از چهار پیروزی پیاپی سرانجام مقابل قرمز های این شهر شکست بخورند. هرچند در دقیقه ۹۳ پاس عمقی لائوتارو برای لوکاکو که شب خوبی را پشت سرنگذاشته بود، می‌توانست نتیجه بازی را به تساوی ۲ بر ۲ بکشاند که ضربه مهاجم بلژیکی اینتر با فاصله کمی راهی اوت شد.

چهار بازی و چهار پیروزی دور از انتظار برای میلان


با این شکست اینتر که از سه بازی قبلی خود هفت امتیاز کسب کرده بود، در همین امتیاز باقی ماند و میلان به نمایش‌های دور از انتظار خود با پیولی ادامه می‌دهد و با کسب چهار پیروزی و ۱۲ امتیاز به صدرنشینی خود ادامه می‌دهد.

تگ ها


آث میلان اینتر میلان