اینتر استراماچونی چگونه بود؟ از خریدهای تابستانی تا اردوی آماده‌سازی

آندرا استراماچونی، سرمربی جدید استقلال اردوی پیش فصل خود را آغاز کرده و هواداران این تیم امید دارند فصل آینده تیم متفاوتی را مشاهده کنند....

روند آماده سازی استقلال برای فصل جدید برای بسیاری از هواداران این تیم جای سوال ایجاد کرده که اینتر استراماچونی چگونه آماده سازی خود را انجام داد و در طول فصل چگونه کار کرد.
آندرا استراماچونی در انتهای فصل ۱۲-۲۰۱۱ به جای والتر ماتزاری روی نیمکت اینتر نشست و با فضای این تیم آشنا شد. او پیشتر به دلیل عدم داشتن مدرک حرفه‌ای فقط در تیم‌های پایه رم و اینتر مربیگری کرده و نتایج بسیار موفقی چون قهرمانی اروپا به دست آورده بود.  لیست تیم اینترمیلان در ابتدای فصل با بازیکنان چندان جوانی شکل نگرفته و حتی میانگین سنی اینتر استراماچونی ۲۷.۶ بود. در آن فصل جوانترین بازیکن اینتر مارکو بناسی با ۱۸ سال (که حالا در فیورنتینا بازی می‌کند) و پیرترین خاویر زانتی ۳۹ ساله بود.
استرا در درون دروازه سمیر هندانوویچ را در اختیار داشت که به تازگی از اودینزه به این تیم پیوسته بود و تا امروز دروازه نرآتزوری را بیمه کرده است. او خط دفاعی نسبتا مسنی با حضور والتر ساموئل چیوو و زانتی داشت و البته از یک آسیایی به نام ناگاتومو سود می‌برد. 
اینترمیلان ۱۳-۲۰۱۲ خط هافبکی بسیار قوی داشت. استانکوویچ، کامبیاسو و ریکی آلوارز در این تیم بودند و کواچیچ (خرید زمستانی آن فصل) ۲۵ ساله که حالا عضو چلسی است و  به همراه خرید جدید این تیم، فردی گوارین کلمبیایی در میانه زمین اینتری‌ها حضور داشتند.
در خط حمله افعی‌ها دیگو میلیتو، ستاره نرآتزوری در فینال لیگ قهرمانان ۲۰۱۰ حضور داشت اما با ۳۴ سال سن دیگر گزینه اصلی استراماچونی نبود و به همین دلیل پالاسیو خریداری شد تا در کنار کاسانو خط حمله اینتر را شکل بدهند.
یکی از مهم‌ترین بازیکنان استراماچونی کوتینیو بود که البته او از سال ۲۰۰۸ با اینتر قرارداد داشت اما با اتمام قرارداد قرضی‌اش به اینتر برگشت و مربی وقت اینتر استرا بود. مهم‌ترین خروجی‌ها اینتر در آن فصل هم لوسیو، دیگو فورلان، مایکون، ژولیوس سزار (به دلیل سن بالا) و گوران پاندف بودند.

 

اینتر اردوی تدارکاتی پیش فصل خود را در اندونزی برگزار کرد و در دو بازی تدارکاتی تیم ملی و امیدهای اندونزی را شکست داد. سپس در تورنمنت تیم‌کاپ شرکت کرد و یووه را ۱-۰ و میلان را ۲-۱ شکست داد تا با انجام  چند بازی تدارکاتی دیگر با تیم‌هایی نظیر سلتیک و ترنتینو، پرونده پیش فصل خود را ببندد.
اینتر فصل را با برد ۳-۰ مقابل پسکارا و شکست ۳-۱ مقابل رم آغاز کرد اما کار اصلی آن‌ها از هفته پنجم آغاز شد که با ۷ برد پیاپی به رده دوم سری‌آ صعود کردند و تا نیم فصل سوم ماندند. مهم‌ترین نتایج کسب شده توسط اینتر ۲۰۱۲-۱۳ شکست میلان و یوونتوس بود اما روند مثبت تیم استرا از نیم فصل به روند سینوسی و در ادامه با نزول وحشتناک به ۸ باخت از ۱۱ بازی پایانی تبدیل شد تا نهم شوند. اینتر استرا در جام حذفی قابل قبول کار کرد اما در نیمه‌نهایی با شکست رفت و برگشت مقابل رم حذف شد.
اینتر فصل قبل با عملکرد خوب استرا سهمیه لیگ اروپا گرفته بود و حالا نوبت نشان دادن توانایی‌های مربیگری او در اروپا بود. آن‌ها تنها با ۱ شکست در رده دوم گروه قرار گرفتند. آن‌ها در مرحله یک شانزدهم نهایی کلوژ رونانی را شکست دادند و در مرحله یک هشتم با تاتنهام بازی کردند. شاگردان استراماچونی بازی رفت را با نتیجه ۳-۰ واگذار کردند. آن‌ها در دیدار برگشت در حال کامبک‌زدن بودند و ۴-۱ حریف را شکست داند اما به دلیل گل زده تاتنهام در استادیوم سن‌سیرو شکست خوردند.
حالا استراماچونی آماده‌سازی استقلال را آغاز کرده و عازم ترکیه شده است. البته شرایط استقلال ۹۹-۹۸ و اینتر استراماچونی برابر نیست. نکته مثبت انگیزه بسیار بالای استراماچونی و نکته منفی تغییرات بسیار زیاد آبی‌پوشان تهرانی است و باید مشاهده کرد استقلال ایتالیایی استرا موفق خواهد بود یا خیر.

 

بیشتر بخوانید:

همه‌چیز درباره استراماچونی؛ خوش‌تیپ، هجومی، ناکام!

تگ ها


اردوی استقلال گزارش اختصاصی استراماچونی فیلیپه کوتینیو یادداشت اختصاصی یادداشت‌های اختصاصی استقلال اینتر میلان سری آ لیگ برتر خلیج فارس فوتبال