اینتر کونته؛ یک افعی خطرناک!

آنتونیو کونته چگونه توانسته اینتر میلان را به نماد اصلی‌شان یعنی مار افعی تبدیل کند؟ آیا اینتر پادشاه جدید سری‌آ است؟...

آنتونیو کونته چگونه توانسته اینتر میلان را به نماد اصلی‌شان یعنی مار افعی تبدیل کند؟ آیا اینتر پادشاه جدید سری‌آ است؟

اینتری که فصل گذشته زیر نظر اسپالتی چهارم شد و تنش و درگیری بسیار زیادی درباره جابه‌جایی ایکاردی داشت حالا با کونته در ابرها سیر می‌کند و هیچ تیمی در سری‌آ جلودار آن‌ها نیست. حتی یوونتوس ساری با رونالدو!
کونته در فصل نقل و انتقالات پرمشتری‌ترین مربی بود و انتخاب درستی گرفت. حضور در اینتر با شخصیت پر جوش و خروش او متناسب بود. پس از پیوستن به اینتر او درخواست‌های نقل و انتقالاتی‌اش را اعلام کرد. او به ایکاردی نه گفت و ترجیج داد با لوتارو مارتینز و اضافه کردن لوکاکو و سانچز خط حمله خود را تقویت کند و عاقبت این حرکت، کسب ۶ برد از ۶ مسابقه برای نرآتزوری بود. کونته ناینگولان را در خط هافبک کنار گذاشت و شاه‌مهره‌ای به نام استفانو سنسی را گرفت. جواهری که در میانه زمین برای این تیم می‌درخشد. دیگر تصمیم خوب کونته، اضافه‌کردن گودین به خط دفاعی آبی‌ و مشکی‌پوشان بود که نشان می‌داد این سرمربی ایتالیایی برنامه‌های خوبی در ذهنش دارد.
حضور موفق در فصل نقل و انتقالات تنها ویژگی کونته نیست. او توانسته با سیستم و تاکتیک‌هایش دی‌آمبروزیو و کاندروا را به سطح دیگری از فوتبال برساند. سیستم ۳ دفاعه او بسیار به‌روز است و همان‌طور که توانست در انگلیس به موفقیت برسد او می‌تواند در ایتالیا هم قهرمان شود. یکی دیگر از نقاط قوت اینتر کونته هم دروازه‌بان این تیم سمیر هندانوویچ است. او در اوج پختگی است و عملکرد خوبش باعث شده تا شاگردان کونته تا اینجای فصل در ۶ بازی تنها ۲ گل دریافت کنند. 
کونته در اینتر طلسم‌شکنی کرده است. او تیمی ساخته که حتی در بازی با سمپدوریا به ۶ نفر استراحت می‌دهد، اما بدون کوچکترین مشکلی ۳ امتیاز را کسب می‌کند. گل دریافت می‌کند اما پا پس نمی‌کشد. حالا آن‌ها مدعی اصلی قهرمانی هستند و کونته می‌خواهد تیم سابقش، یووه را از تخت پادشاهی پایین بکشد. چالش مهم اینتر هفته آینده در بازی مقابل بانوی پیر اتفاق می‌افتد. فینال زودهنگام سری‌آ را کدام تیم می‌برد.

بیشتر بخوانید:

اینتر پس از ۶ دهه رکوردشکنی کرد

 

تگ ها


گزارش اختصاصی فوتبال