اینتر ۱ - ۲ یوونتوس؛ صدرنشینی با تعویض طلایی ساری

یوونتوس موفق شد در دیداری حساس و جذاب، اینتر را در جوزپه مه‌آتزا مغلوب کرده و صدرنشین جدید سری‌آ لقب بگیرد...

یوونتوس موفق شد در دیداری حساس و جذاب، اینتر را در جوزپه مه‌آتزا مغلوب کرده و صدرنشین جدید سری‌آ لقب بگیرد

به گزارش خبرنگار مدال، در چارچوب هفته هفتم رقابت‌های سری‌آ ایتالیا، اینتر در ورزشگاه جوزپه مه‌آتزا مقابل یوونتوس قرار گرفت که این دیدار در نهایت با پیروزی ۱-۲ بیانکونری به پایان رسید.

دیدار حساس دو تیم در حالی آغاز شد که یوونتوس در همان دقایق ابتدایی، روی پاس در عمق پیانیچ، توسط پائولو دیبالا به گل اول دست یافت تا این گل زودهنگام نوید یک بازی جذاب را بدهد. تنها دو دقیقه بعد، این بار کریستیانو رونالدو از سمت چپ نفوذ کرد و ضربه زیبای او با سایش به تیر دروازه به بیرون رفت.

اینتر بعد از این گل، بهترین فرصت را برای جبران داشت اما مارتینز توپ را به لوکاکو رساند اما ضربه ستاره بلژیکی توسط بونوچی بلاک شد تا بازی مساوی نشود. تلاش‌های نراتزوری ادامه داشت تا در دقیقه ۱۶، ارسال بارلا به بازوی دی لیخت برخورد کرد و داور پس از بررسی VAR، یک پنالتی برای میزبان اعلام کرد که توسط لائوتارو مارتینز بدل به گل تساوی شد تا هیجان به سکو‌های جوزپه مه‌آتزا بازگردد.

در دقیقه ۲۸، این بار پاس بروزوویچ به لوکاکو رسید و او نیز موقعیت را برای مارتینز مهیا کرد، اما ضربه او با واکنش عالی شزنی راهی به دروازه یووه پیدا نکرد. بدترین خبر برای اینتر مصدومیت استفانو سنسی ستاره آماده این تیم بود و کونته مجبور شد تا وسینو را به جای او به بازی بیاورد. پرسینگ شدید اینتر باعث نشده که یوونتوس سبک بازی خود را تغییر دهد و آنها هم‌چنان از خط دفاعی بازی‌سازی را آغاز می‌کردند و در دقیقه ۳۷، نزدیک بود اشتباه کوادرادو کار دست بیانکونری دهد اما مارتینز در کنترل توپ ناکام بود.

در دقایق رو به پایان نیمه اول، رونالدو توپ را از دیبالا گرفت اما ضربه سنگین او با واکنش عالی هاندانوویچ راهی به دروازه پیدا نکرد. دو دقیقه بعد، باز هم رونالدو با دیبالا یک و دو کرد و این بار موفق شد دروازه اینتر باز کند اما پرچم کمک داور بالا رفت و گل ستاره پرتغالی مردود اعلام شد. در ادامه تلاش‌های دو تیم بی‌نتیجه بود نیمه اول با تساوی ۱-۱ خاتمه یافت.

یوونتوس در همان دقایق ابتدایی نیمه دوم فرصت گلزنی داشت اما ضربه راه دور برناردسکی با واکنش هاندانوویچ مواجه شد. در دقیقه ۵۶، این بار دیبالا موقعیت داشت اما خروج هاندانوویچ باعث شد تا ضربه ستاره آرژانتینی راهی به دروازه اینتر پیدا نکند.

در ادامه مائوریتسیو ساری، ایگواین و بنتانکور را به بازی آورد تا یووه چهره‌ای تهاجمی‌تر به خود بگیرد. در دقیقه ۶۸، این بار ضربه کات‌دار و زیبای وسینو با برخورد به دی لیخت به تیرک دروازه یوونتوس برخورد کرد و به بیرون رفت. دقایقی بعد این بار نوبت رونالدو بود که شانس خود را امتحان کند اما باز هم ضربه او با واکنش سنگربان اسلوونیایی اینتر به بیرون رفت.

اما تلاش‌های یوونتوس سرانجام نتیجه داد و روی یک حرکت ترکیبی عالی و پاس بنتانکور، این گونزالو ایگواین بود که با یک ضربه دقیق و زمینی دروازه اینتر را باز کرد تا یووه در آستانه کسب یک پیروزی ارزشمند قرار بگیرد.

اینتر بعد از گل دوم یووه، سراپا حمله شد و در دقیقه ۸۴، شزنی در شرایط تک به تک وسینو را ناکام گذاشت تا میزبان هم‌چنان به دنبال گل تساوی باشد. در ادامه اتفاق خاصی رخ نداد تا یوونتوس با این پیروزی ۱۹ امتیازی شده و بالاتر از اینتر صدرنشین سری‌آ شود.

ببینید:

خلاصه بازی اینتر 1 - 2 یوونتوس/ ویدیو

اینتر ۱ - ۲ یوونتوس؛ صدرنشینی با تعویض طلایی ساری
اینتر ۱ - ۲ یوونتوس؛ صدرنشینی با تعویض طلایی ساری

تگ ها


دربی ایتالیا بیانکونری نراتزوری آنتونیو کونته مائوریتسیو ساری فوتبال جهان ورزشگاه جوزپه مه‌آتزا فوتبال