اینیستا: بارسا سلاحی مثل مسی دارد

کاپیتان سابق بارسلونا معتقد است که این تیم همچنان می‌درخشد و بازیکنان کارهای بزرگی انجام می‌دهند...

اینیستا لالیگا را تورنومنت مهمتری می‌داند و پس از آن به لیگ قهرمانان فکر می‌کند.
به گزارش مدال، هافبک حال حاضر ویسل کوپه در مصاحبه با مارکا از تیم سابقش گفته و آرزو دارد به بارسا برگردد.
به دست آوردن سه گانه؟
"از زمان آمدنم به بارسا حس کردم که میتونم اینجا فاتح همه چیز باشم و آن‌هایی ام که الان در تیم هستن از این بابت مطمئنن. آن‌ها باید همه توانشان را به کار بگیرند و برای برداشتن یک گام به سمت جلو، فصل پیش در رم را خیلی خوب به خاطر بیاورند. آن‌ها خوب تمرین و آموزش داده شدند و آماده هستند."
لالیگا یا لیگ قهرمانان؟
"هر کدام مزیت های زیادی دارند. باید از آنچه که به دست می‌آوری خوشحال باشی و  ناامید نباشی. برای من لالیگا تورنومنتی است که اهمیت بیشتری دارد و برای خیلی های دیگر لیگ قهرمانان زیباتر است."
"قطعا بازیکنان رئال می‌خواهند قهرمان لالیگا باشند چون در سال های اخیر زیاد برنده این تورنومنت نبودند همانطور که بازیکنان بارسا نسبت به لیگ قهرمانان چنین حسی دارند. ولی نمیدانی که ممکن است چی را انتخاب کنی. ولی من برای بردن همه چیز رقابت می کنم چون هر چیزی قیمت گزافی دارد."
"در این سال‌های حضور در بارسا، اصلا حس نکردم که از لحاظ بازیکنان و کیفیت تیم، پشت سر تیمی دیگر قرار داریم. البته که می توانستیم گام های بیشتری در تعدادی از فصول لیگ قهرمانان برداریم ولی در نهایت باید به آنچه کسب شده، افتخار کرد."
از تجربه ها و خاطراتت در لیگ قهرمانان بگو؟
"شب بازی با رم را انتخاب می کنم، چون می دانستم این آخرین بازی من در اروپا خواهد بود، چون ما فصل فوق العاده ای را ارائه داده بودیم و نتیجه ها مطلوب بود.. در آن شب از لحاظ تیمی و فردی ما یک رویا داشتیم و محقق نشد و اینها حذف را دردناک تر کرد."
وابستگی کامل به مسی؟
" اگه چنین چیزی را پیدا کردید پس خوبه، مسی بازیکنی منحصر به فرد و سال های زیادی است که در بازی ها تفاوت ها رارقم می زند. بازیکنان دیگه باید تلاش کنند که به اندازه او مهم باشند چون در نهایت این تیمه که مهمه. بارسا سلاحی داره که هیچ تیم دیگه ای ندارد و آن مسی است."
بارسا درخشندگی اش را از دست داده؟
"نه با این موضوع موافق نیستم چون تیم فصلی فوق العاده ارائه داده و بازیکنان کارهای بزرگی می کنند."
شانس های اصلی قهرمانی در لیگ قهرمانان؟
"سخته. یک بازی بد به قیمت حذف شدنت تمام می شود. رقابت را در سی ال بین بارسا،لیورپول و یوونتوس نزدیک می بینم . تیم های دیگه ای مثل پورتو هستند که آپشن هایی دارند و نمی توانند در این رقابت مرتکب خطا شوند."
آینده ات را چطور می‌‌بینی؟
"الان نمی خواهم به آینده ام فکر کم و فقط تلاش می کنم در آرامش باشم و از خودم لذت ببرم. ولی در آینده می خواهم که به بارسا برگردم و واقعا مشتاق این کار خواهم بود نمی دانم در چه نقش و پستی چون سوپرمارکت نیست ولی مطمئنم می خواهم آیندم در بارسا باشد، در جایگاهی که بتوانم کمک کنم."

تگ ها


آندرس اینیستا ویسل کوبی J1 League فوتبال