این آمار رونالدو را خاص‌تر از همیشه می‌کند

ستاره پرتغالی تیم فوتبال یوونتوس در پایان رقابت های این فصل عنوان آقای گلی کالچیو را پس از ۱۴ سال برای این باشگاه به ارمغان آورد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، این عنوان فردی با ثبت ۲۹ گل در سری آ به دست آمد تا یوونتوس هم پس از ۱۴ سال در رقابت های لیگ که موفق به کسب عناوین زیادی شده، این عنوان فردی را هم در تالار افتخارات باشگاه خود ببیند. پیش از این الکساندرو دل پیرو در سال ۲۰۰۷ موفق به کسب عنوان بهترین گلزن مسابقات شده بود.


این آمار فردی حالا رونالدو را به تنها بازیکنی در دنیای فوتبال بدل کرده که توانسته در سه لیگ معتبر موفق به کسب عنوان آقای گلی شود. ستاره پرتغالی یوونتوس پیش تر در لیگ جزیره با منچستریونایتد موفق به کسب عنوان بهترین گلزن فصل شد؛ او در سال ۲۰۰۷ با زدن ۳۱ گل این عنوان را از آن خود کرد و سپس در اسپانیا سه بار در سال هایی که شاهد رقابتی فرازمینی میان این بازیکن و مسی بودیم، سه بار عنوان ال پیچیچی یا همان بهترین گلزن مسابقات لالیگا را به نام خودش زد. رونالدو در فصل های ۲۰۱۰، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ به ترتیب با  ۴۱،۳۱ و ۴۸ گل عنوان بهترین گلزن مسابقات را از آن خود کرد تا حالا با کسب عنوان بهترین گلزن کالچیو به تنها بازیکنی در دنیای فوتبال بدل شود که توانسته در سه لیگ معتبر آقای گل شود.


البته شب گذشته رونالدو در ترکیب اصلی یوونتوس حضور نداشت و شایعات زیادی در مورد ترک تورین توسط او در فصل آتی شنیده می شود ولی این بازیکن پس از اینکه بیانکونری موفق به کسب پیروزی ۴ بر ۱ مقابل آتالانتا شد و سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را کسب کرد، با انتشار پستی تاکید کرد از حضور در یوونتوس خوشحال است و حتی گفته می شود برای ماندن در این تیم حاضر به کاهش دستمزد است.

تگ ها


کریستیانو رونالدو فوتبال جهان یوونتوس سری آ فوتبال