این تیم پر انرژی می‌تواند تاریخ را بنویسد

تیم ملی فوتبال زنان ایران در مسیر یک تاریخ‌سازی ویژه گام بر می‌دارد و از طرفی با تدابیر فدراسیون فوتبال، برنامه آماده‌سازی خوبی برای آن‌ها تدارک دیده شده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، ۳۱ شهریورماه اولین مسابقه تیم ملی فوتبال زنان در مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیاست، تورنمنتی که شاگردان مریم ایراندوست با تیم‌های ملی بنگلادش و اردن در آن هم‌گروه هستند و تیم صدرنشین جواز حضور در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۲ به میزبانی کشور هند را به دست خواهد آورد؛ افتخار حضور در جام ملت‌های آسیا در فوتبال زنان برای ایران تاکنون به دست نیامده و فرصت طلایی به وجود آمده تا این مهم در تاریخ فوتبال زنان ایران به ثبت برسد.

اما پیش از انجام مسابقات مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا که به دلیل مشکلات میزبانی کشور بنگلادش، قرار است در کشور ازبکستان به عنوان میزبان بی‌طرف برگزار شود، فدراسیون فوتبال ایران تدارک یک اردوی ویژه در تاشکند ازبکستان را دیده تا ملی‌پوشان فوتبال زنان ایران با آمادگی بیشتری در مرحله مقدماتی حضور پیدا کنند.

پس از گذراندن یک اردوی ۱۰ روزه در تهران، آن‌ها دو روز قبل تهران را به مقصد تاشکند ترک کردند؛ براساس هماهنگی‌های انجام شده قرار است در اردوی تدارکاتی ازبکستان، دو مسابقه دوستانه با تیم ملی ازبکستان برگزار شود. دو دیداری که می‌تواند هم به لحاظ فنی ملی‌پوشان را آماده دیدارهای مرحله مقدماتی کند و هم این‌که به لحاظ آب و هوایی شاگردان ایراندوست را آشنا با آب و هوای ازبکستان کند.

آن‌ها عصر امروز (اول شهریور) اولین مسابقه دوستانه خود با ازبکستان را از ساعت ۱۶:۳۰ در ورزشگاه بنیادکار انجام خواهند داد و سپس دومین مسابقه دوستانه مقابل ازبکستان هم قرار است چهارم شهریور از ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه بنیادکار برگزار شود.

جالب آن‌که روز گذشته کلیپی از اردوی تیم ملی فوتبال زنان منتشر و به سرعت در فضای مجازی دست به دست شد، که در آن ملی‌پوشان فوتبال زنان ایران هر کدام به گویش و لهجه محلی خود از هموطنان خود خواستند تا برای تیم ملی فوتبال زنان آرزوی موفقیت کنند و باعث دلگرمی آن‌ها شوند.

تگ ها


فوتبال بانوان فوتبال