این را باید پذیرفت؛ زیدان نابغه تاکتیک است

استیو مک منمن و ریو فردیناند شب گذشته در بی تی اسپورتس به تمجید از زین الدین زیدان پرداختند....

به گزارش "ورزش سه"، زین الدین زیدان سرمربی رئال طی هشت روز دست به شاهکار زد. او یک ساعاتی قبل از بازی رفت یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان برابر لیورپول، رافا واران مدافع میانی اصلی خود را به دلیل ابتلا به کرونا از دست داد. رئال سرخیو راموس را هم به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت. دنی کارواخال و ادن هازارد هم مصدوم بودند ولی رئال ۳-۱ برنده مسابقه شد.

چند روز بعد رئال موفق شد بارسلونا را ۲-۱ شکست دهد و در آن بازی لوکاس واسکز را از دست داد. زیدان شب گذشته رئال را بدون بسیاری از بازیکنانش به مصاف لیورپول در بازی برگشت فرستاد و با گرفتن یک تساوی بدون گل، راهی نیمه نهایی شد.

این چهارمین نیمه نهایی رئال با سرمربیگری زیدان است. بسیاری او را یک نظم دهنده خوب و مربی ای که راه مدیریت رختکنی پر از ستاره را می داند توصیف می کنند ولی فصل جاری او ثابت کرده که از لحاظ تاکتیکی هم یک مربی سطح بالاست.

ریو فردیناند اسطوره یونایتد در مورد زیدان و صعود رئال به نیمه نهایی گفت:« زیدان کیفیتی باورنکردنی دارد و این را بارها ثابت کرده است. او به رئال پیوست و جام پشت جام است که کسب می کند. سه لیگ قهرمانان متوالی به عنوان مربی؟ توصیف ناپذیر است. زیدان وقتی فوتبالیست بود نیز همه را انگشت به دهان می کرد. اهل جار و جنجال نبود و در زمین حرفش را می زد و حالا به عنوان مربی نیز همان رویه را پیش گرفته است. زیدان معمولا حرف زیادی برای گفتن ندارد و به کسی و چیزی هم ایراد نمی گیرد. به سادگی تیمش را به فینال می رساند و راه پیروزی و قهرمانی را بلد است.»

استیو مک‌منمن ستاره سابق رئال هم در توصیف زیدان گفت»:« کار زیدان باورنکردنی است. او به اندازه کافی ستایش نمی شود و اگر مربی دیگری افتخارات او را داشت، بسیار بیشتر مورد تقدیر قرار گرفته بود. مردم فکر می کنند او نابغه تاکتیکی نیست ولی درست برعکس، واقعیت چیز دیگری است. او نقاط ضعف لیورپول را می دانست و در هر دو بازی تاکتیک تیمش را بر اساس آن تعیین کرد. برخی مواقع انتقادات از او واقعا بی رحمانه است.»

تگ ها


زیدان ریو فردیناند استیو مک منمن منچستر یونایتد لیورپول رئال مادرید