این شکل برگزاری یورو اصلا عادلانه نیست

کاپیتان بلژیک از اینکه برخی تیم ها در یورو ۲۰۲۰ همیشه میزبان بوده اند و برخی دیگر خیر، ناراضی است....

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی بلژیک دور گروهی یورو ۲۰۲۰ را با کسب سه پیروزی برابر روسیه، دانمارک و فنلاند به عنوان صدرنشین تمام کرد و در دور یک هشتم نهایی باید منتظر مشخص شدن رقیبش باشد. دیداری که در شهر سویا برگزار خواهد شد.

بلژیک در هیچ کدام از بازی هایش میزبان نبود و از این حیث مجبور به مسافرت از شهری به شهر دیگر بوده در حالی که برای مثال ایتالیا، انگلیس و اسپانیا همه بازی های دور گروهی را میزبان بوده اند.

توماس فرمالن مدافع سرشناس بلژیک از این وضعیت ناراضی است و معتقد است فرمت برگزاری یورو ۲۰۲۰ امسال اصلا منصفانه نبوده است.

فرمالن گفت:« شکل برگزاری بازی ها اصلا عادلانه نیست. مثلا تیم هایی داریم که هر سه بازی خود را میزبان بوده اند و برخی تیم ها مجبور بودند از کشوری به کشور دیگر بروند. این سفرها خسته کننده است و روی شرایط بدنی بازیکنان تاثیر منفی می گذارد. فاکتور آمادگی بدنی در تورنمنت فشرده ای مثل یورو قطعا تعیین کننده است. در نهایت حق اعتراض نداریم و متاسفانه باید با این وضعیت کنار بیاییم.»

لازم به ذکر است که بلژیک برابر روسیه و فنلاند در شهر سن پترزبورگ به میدان رفت و در کپنهاگ نیز مقابل میزبانش دانمارک قرار گرفت. در یک هشتم نهایی نیز باید به سویا بیاید.

تگ ها


توماس فرمالن یورو ۲۰۲۰