این قرار عاشقانه را عدد بده!

آیا می‌دانید کدام شماره‌ها در دنیای فوتبال بازنشست شده‌اند؟...

آیا می‌دانید کدام شماره‌ها در دنیای فوتبال بازنشست شده‌اند؟

بازنشسته کردن لباس‌ها و شماره‌ها در دنیای امری مرسوم است و خیلی از باشگاه‌ها برای احترام و قدردانی از بازیکنان بزرگ شماره آن‌ها را بازنشسته می‌کنند تا دیگر بازیکنان این شماره‌ها را بر تن نکنند. چند نمونه از مهم‌ترین شماره‌ای بازنشسته را با هم مرور می‌کنیم.
بابی مور – شماره ۸ تیم وستهم
اسطوره تیم وستهم که ۱۰ سال کاپیتان این تیم بود شماره ۸ را بر تن می‌کرد. مور در جام‌جهانی ۱۹۶۶ کاپیتان تیم ملی انگلیس بود و به عنوان یکی از بهترین مدافعان تاریخ نام برده می‌شود.

 

این قرار عاشقانه را عدد بده!

پائولو مالدینی – شماره ۳ میلان
این شماره هنوز واقعا بازنشست نشده است. پس از گذشت سال‌ها افتخار آفرینی مالدینی در لباس میلان، مدیران این باشگاه تصمیم گرفتند این شماره به هیچ بازیکن دیگری ندهند اما فرزند مالدینی که در آکادمی باشگاه بازی می‌کند قرار است این شماره را بپوشد.

این قرار عاشقانه را عدد بده!

امیلیانو سالا – شماره ۹ نانت
مهاجم آرژانتینی نانت که قرار بود به کاردیف بپیوندد، در حادثه‌ای دلخراش در یک صانحه‌ هوایی جان باخت. مدیران نانت تصمیم گرفتند به همین دلیل شماره ۹ را که سالا بر تن می‌کرد بازنشست کنند.

این قرار عاشقانه را عدد بده!

مارادونا – شماره ۱۰ ناپولی
بازیکن افسانه‌ای دنیای فوتبال که دوران موفقی در ناپولی داشت، ۷ سال در این تیم افتخار آفرینی کرد. مارادونا در ناپل محبوبیتی بی حد و حصر داشت و شماره ۱۰ را بر تن می‌کرد.

این قرار عاشقانه را عدد بده!

پله – شماره ۱۰ نیویورک کاسموس
اسطوره برزیلی دنیای فوتبال در اول اکتبر سال ۱۹۷۷ پیراهن خود را بازنشست کرد. پله تاثیر زیادی در  محبوبیت فوتبال در قاره آمریکا داشت.

این قرار عاشقانه را عدد بده!

هنریک لارسن – شماره ۱۷ هلسینبورگ
یکی از بهترین بازیکنان تاریخ سوئد که همراه با تیم‌ ملی کشورش در ۳ جام جهانی حضور یافت به عنوان اسطوره هلسینبورگ شناخته می‌شود. شماره ۱۷ این باشگاه به پاس دوران بازیگری لارسن بازنشست شد.

این قرار عاشقانه را عدد بده!

یوهان کرایف – شماره ۱۴ آژاکس
هلندی محبوب که خالق توتال فوتبال است در آژاکس شماره ۱۴ را می‌پوشید. کرایف ۳ بار توپ طلای اروپا را به خانه برد. قرار بود شماره او در بارسا هم بازنشست شود اما کرایف مخالفت کرد.

این قرار عاشقانه را عدد بده!

خاویر زانتی – شماره ۴ اینترمیلان
وفادارترین بازیکن اینترمیلان که ۸۵۸ بار لباس نرآتزوری را بر تن کرد، ۱۶ جام با این تیم کسب کرد. ۵ سری‌آ، ۴ جام حذفی، ۴ سوپرکاپ ایتالیا، ۱ جام یوفا، ۱ لیگ قهرمانان، جام جهانی باشگاه‌ها حاصل عملکرد زانتی با اینترمیلان است.

این قرار عاشقانه را عدد بده!

ژرژ وه‌آ – شماره ۱۴ لیبریا
بازیکن اسطوره‌ای تیم میلان در جریان یک بازی دوستانه در سال ۲۰۱۸، شماره ۱۴ را پس از ۶۱ بازی ملی و ۲۲ گل بازنشسته کرد. او حالا دست به فعالیت‌های سیاسی زده است. 

این قرار عاشقانه را عدد بده!

فرانکو باره‌سی – شماره ۶ میلان
یکی از بهترین مدافعان تاریخ میلان که تنها لباس این تیم را پوشیده است طی ۲۰ سال حضورش در این تیم توانست ۳ بار فاتح لیگ قهرمانان شود. باره‌سی در جریان دیدار دوستانه پیشکسوتان میلان با پرسپولیس به ایران آمده بود.

این قرار عاشقانه را عدد بده!