این قهرمانی، از همه جام‌هایم با بارسا باارزشتر بود

لیونل مسی هنوز فتح کوپا آمه‌ریکا را باور ندارد و می‌گوید، پاسخ خوبی به کسانی داد که به وی القابی چون بازنده همیشگی می دادند....

به گزارش "ورزش سه"، لیونل مسی این روزها در اردوی تیم ملی آرژانتین حضور دارد و اخیرا در بازی مقدماتی جام جهانی برابر وزنوئلا به میدان رفت و کمک کرد آلبی سلسته ۱-۳ پیروز شود. پس از نیمه تمام ماندن بازی حساس برابر برزیل، مسی خود را برای دیدار مقابل بولیوی در ورزشگاه مونومنتال مهیا می کند.

در آستانه این بازی، مسی به "ESPN"، گفت:« با ارزش ترین جام؟ نمی خواهم جام ها و افتخاراتم را رتبه بندی کنم ولی فتح کوپا آمه‌ریکا سخت ترین و مهمترین موفقیتی بود که در فوتبال کسب کرده ام. در بارسلونا خیلی زود اولین قهرمانی ام را به دست آوردم ولی در تیم ملی بارها تا یک قدمی فتح جام رفتیم و ناکام ماندیم. ضربه های سختی بودند و قهرمانی اخیر پس از آن همه رنج و عذاب، واقعا شیرین و لذتبخش بود.»

مسی ادامه داد:« نقش لیونل اسکالونی به عنوان سرمربی کاملا بارز بوده و او شایسته هر تقدیری است. در بدترین مقطع هدایت تیم ملی را قبول کرد و توانست تیمی منسجم را شکل بدهد. او از ابتدا می دانست که چه می خواهد و به خوبی توانست تیمش را مجهز کند.

در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ نیز چنین تیم خوب و متحدی داشتیم ولی متاسفانه تنها بر اساس پیروزی ها و کسب افتخارات است که تیم ملی را ارزیابی می کنند.

الان ما بهترین تیم نیستیم و سال هایی که ناکام ماندیم نیز بدترین تیم نبودیم. باید به رشد و پیشرفت ادامه دهیم و برای چالش های پیش رو مهیا باشیم. مهم این است که همه در زمین تمام توان‌شان را بگدارند. ما ۲۰۱۴ به فینال جام جهانی رسیدیم و شش سال اخیر نیز سه بار نیز در فینال کوپا آمه ریکا حاضر بوده ایم. به زبان ساده است ولی کار بسیار دشواری محسوب می شود.»

تعطیلات تابستانی شیرین:« تعطیلات امسال از روز اول تا آخرش عالی بود. کنار خانواده و دوستان خوش گذشت چرا که توانسته بودیم قهرمان کوپا آمه ریکا شویم. فرزندانم سرود قهرمانی می خواندند و فضا باورنکردنی بود. بر خلاف سال های گذشته که در ۱۵ روز اول، همه چیز تلخ بود و خاطرات بد حاصل از ناکامی در تیم ملی اجازه نمی دادند، خوشحال باشم. به من لقب ناکام همیشگی داده بودند ولی الان حسم قابل توصیف نیست.»

تگ ها


پاری سن ژرمن لیونل مسی تیم ملی آرژانتین آرژانتین بارسلونا