این منچستر سیتی چه نیازی به مسی دارد؟

ستاره بلژیکی سابق سیتی معتقد است این باشگاه باید مشکلات دفاعی اش را برطرف کند و نیازی به مسی ندارد....

به گزارش "ورزش سه"، در اواخر فصل نقل و انتقالات تابستان بود که لیونل مسی فوق ستاره آرژانتینی و ۳۲ ساله بارسلونا رسما برای جدایی از این تیم اقدام کرد و به نظر می رسید منچسترسیتی مقصد بعدی این ستاره بزرگ باشد. البته بعد از کش و قوس های فراوان، مسی در نهایت اعلام کرد به علت عدم تمایل به درگیری حقوقی با باشگاه، یک فصل دیگر هم در نوکمپ باقی خواهد ماند.

سه روز پش نشریه تلگراف اعلام کرد منچسترسیتی در فصل زمستان برای جذب او اقدام خواهد کرد. در صورت عدم تمدید قرارداد، سیتیزن ها به صورت رسمی حق دارند مذاکرات با لیونل مسی را آغاز کرده و با توجه به اینکه شش ماه از قرارداد او با بارسلونا باقی مانده، حتی رسما با این بازیکن به توافق برسند.

در همین رابطه امیل امپنزا ستاره سابق تیم ملی بلژیک و باشگاه سیتی در گفت و گو با "Manchester Evening News" گفت:« فکر می‌کنم با توجه به مشکلات گواردیولا در خط دفاعی، او به بازیکنی  مثل مسی نیاز ندارد.  پپ ابتدا باید به خط دفاعی تیمش توجه کند. جدایی ونسان کمپانی یک حفره بزرگ در خط دفاع سیتی ایجاد کرده و این باشگاه هنوز نتوانسته به آن ثبات دوران حضور کمپانی در دفاع برسد. بهتر است ابتدا جای کمپانی پر شود.

در این شرایط جذب مسی چه فایده ای دارد؟ منچسترسیتی به اندازه کافی در پست مسی بازیکن دارد؛ بازیکنانی مثل ریاض محرز یا سرخیو آگوئرو . اگر سیتی با مسی قرارداد امضا کند، به دلیل تعدد بازیکن در آن پست، مشکل ایجاد می‌شود.»

امپنزا در ادامه گفت:« مسی احتمالا تا پایان فوتبالش بار دیگر با گواردیولا کار خواهد کرد اما نه در سیتی. این دو می توانند در نیویورک سیتی که تحت مالکیت شیخ منصور است، باهم کار کنند. معتقدم مسی سال های پایانی اش را در آمریکا بازی خواهد کرد.»

تگ ها


لیونل مسی منچستر سیتی بارسلونا