این پنالتی حق علیپور بود! (عکس)

برای اینکه جای علی علیپور باشید باید با چکمه‌های او فوتبال بازی کنید، آن هم در زمینی نه چندان هموار و در زمانی نه چندان بلند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، علی علیپور می‌توانست اولین گلزن ایرانی این هفته رقابت‌های لیگ فوتبال پرتغال باشد، اگر سرمربی ماریتیمو به او اجازه پنالتی زدن می‌داد؛ اما علیپور که دقایقی بعد از ورودش به زمین وینگر تیم، گایتان، را به سمت محوطه جریمه سانتاکلارا راه انداخت، در نهایت نتوانست این بازیکن تیم را برای به ثمر رساندن پنالتی قانع کند.

گایتان بازیکن ۲۲ ساله فرانسوی، پشت توپ ایستاد و گل چهارم ماریتیمو را مقابل سانتاکلارا به ثمر رساند. مسابقه‌ای که علی علیپور در آن نزدیک به ۳۰ دقیقه بازی کرد و یکی، دوبار تلاش کرد تا خود را در موقعیت گل قرار بدهد تا روند رو به رشد و امیدوار کننده‌اش در تیم سبز و قرمزپوش پرتغالی قطع نشود.

بعد از تصمیم داور برای ضربه پنالتی، علیپور توپ را برمی‌دارد تا خود پشت ضربه بایستد اما گایتان به او می‌گوید پنالتی را به وی نخواهد داد.

در لحظه‌ای که گایتان به قلب دفاع حریف می‌زند و سرنگون می‌شود، علی علیپور اولین بازیکنی است که بعد از ارسال پاس به سمت او می‌آید اما بعد از گفت‌وگویی که بین آن دو درمی‌گیرد مشخص است که بازیکن فرانسوی، خود می‌خواهد پنالتی را بزند و این شاید برخلاف و قول و قراری بود که پیش از مسابقه گذاشته شده؛ چرا که علیپور بعد از چند بازی خوب با ماریتیمو انتظار داشت چنین موقعیتی به او داده شود تا اسم او نیز بین گلزنان به ثبت برسد‌.

تک موقعیتی که در دقایق پایانی نصیب علیپور شد اما اثر گذاری مدافع سانتاکلارا باعث شد توپ از روی زمین بلند شود و در موقعیت مناسب مقابل پای مهاجم ایرانی قرار نگیرد.

 این موضوع صحبت او با مربی تیم در پایان مسابقه نیز بود اما آنها ضمن تمجید از علیپور دلایل خاص خود را برای این مسئله عنوان کردند تا علیپور همچنان تشنه و حریص موفقیت، بازی‌های ثابت و گلزنی در ماریتیمو باشد.درست مثل آنچه مهدی طارمی در تیم پورتو تجربه کرد و گام به گام و قدم به قدم و با صبوری آن را به دست آورد. 

علیپور که با وجود نیمکت نشینی از رقابت با مهاجمان تیم پا پس نکشیده در روزی که تیمش با چهار گل به پیروزی رسید تا به رتبه نهم جدول صعود کند، در نیم ساعتی که به او داده شد نمایش پرتلاشی داشت تا به مربی نشان بدهد همچنان در انتظار فرصت بیشتری برای درخشش است. چیزی که از دید مربیان نیز پنهان نمانده و به همین دلیل به او با وجود شرایط خوب تیم فرصت بیشتری برای بازی داده شد تا پاداش تمرینات خوب او با وی تسویه شود. اگرچه اگر آن پنالتی هم به این سی دقیقه سنجاق می‌شد نتیجه بهتری برای علیپور به دست می‌آمد.

علی علیپور بعد از به هدر رفتن فرصت لحظات پایانی، حریص و با انگیزه به دنبال گلزنی و درخشش در ترکیب ماریتیمو حتی در دقایق کوتاهی است که به بازی گرفته می‌شود.

تیم مادیرایی هفته آینده در خانه بنفیکا لیسبون به میدان خواهد رفت و این یکی از دو بازی باقی مانده ماریتیمو در سال ۲۰۲۱ است. سالی که به زودی به پایان خواهد رسید تا در حلول سال جدید علیپور دوره جدیدی از لیگ ورزشی خود را در پیراهن تیم پرتغالی پیش ببرد. سالی که او قصد دارد در آن گام‌های بزرگ و مهمی را در زندگی حرفه‌ای‌اش بردارد.

تگ ها


ماریتیمو فوتبال جهان علی علیپور فوتبال