این گلر مانع از هت‌تریک صلاح شد (عکس)

محمد صلاح می توانست در دیدار برابر چلسی دست به هت تریک بزند ولی سنگربان آبی های لندن مانع از این اتفاق شد....

به گزارش "ورزش سه"، پرواز بلند ادوارد مندی در حالیکه چند متری از دروازه اش جلو آمده بود، صحنه هیجان انگیزی را در استمفورد بریج خلق کرد و توماس توخل خوش شانس است که این سنگربان سنگالی در روز خوب خودش قرار داشت و مانع از فروپاشی دروازه تیمش شد.

نیمه دوم دیدار لیورپول و چلسی نیز می توانست به مانند نیمه نخست پرگل و دیدنی از آب دربیاید. هر دو تیم موقعیت هایی را به روی دروازه یکدیگر خلق کردند که در این میان فرصت های شاگردان کلوپ جدی تر بود ولی سد محکمی به نام ادوارد مندی در برابر قرمزپوشان آنفیلد قرار گرفت.

پس از ابتلای کلوپ به ویروس کرونا، شاگردان او ۲۶ دقیقه طوفانی در استمفورد بریج داشتند و با گل های مانه و صلاح نیز پیش افتادن اما بازیکنان چلسی توانستند به بازی برگردند و با گل های کواچیچ و پولیشیچ بازی را به تساوی کشاندند تا نیمه نخست با تساوی ۲ – ۲ به پایان برسد.

در نیمه دوم  لیورپول باز هم می توانست دروازه چلسی را باز کند اما این بار مندی برخلاف نیمه نخست مانع از این اتفاق شد. پاس ژوتا به صلاح رسید و بازیکن مصری لیورپول چند متری را پیش رفت. او در حالیکه با سری بالا مندی را دید که از دروازه اش بیرون آمده، قصد داشت تا با عبور توپ از بالای سر او، گل سوم تیمش را به ثمر برساند.

صلاح با ضربه ای دیدنی توپش را به سمت دروازه چلسی زد که مندی پس از چند متری عقب نشینی، با واکنشی خیره کننده توپ را از زیر طاق دروازه بیرون کشید. واکنش فوق العاده مندی باعث تشویق تماشاگران حاضر در ورزشگاه نیز شد. او دقایقی بعد در موقعیتی مشابه، شوت مانه را مهار کرد تا ناجی تیمش شود.

البته ادوارد مندی در نیمه نخست نیز یک تک به تک را از صلاح گرفته بود. در همان دقیقه ۶ بود که پاس در عرض مانه در موقعیتی تک به تک نصیب صلاح شد و این بازیکن ضربه اش را به سمت دروازه زد که ادوارد مندی با واکنشی به موقع مانع از گلزنی این بازیکن مصری شده بود تا در ۳ دوئل میان این دو نفر، مندی ۲ بر یک برنده شده و مانع از هت تریک صلاح شود.

به هر شکل توماس توخل در این دیدار سخت و دشوار توانست از لیورپول یک امتیاز بگیرد. در روزی که او مدیون درخشش سنگربان خود ادوارد مندی بود، آبی های لندن دست خالی زمین بازی را ترک نکردند.


 

تگ ها


ادوارد مندی چلسی