ای اف سی یک ماه به باشگاهای ایرانی فرصت داد

......

 

 

رئیس فدراسیون فوتبال از موافقت کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر درخواست تمدید مهلت ارسال مدارک صدور مجوز حرفه ای خبر داد.

به گزارش مدال به نقل از ایسنا و به نقل از  فدراسیون فوتبال، مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال گفت: پس از رایزنی های فدراسیون فوتبال ایران، کنفدراسیون فوتبال آسیا ۳۰ روز دیگر به باشگاه های ایرانی فرصت داد تا مدارک خود را برای صدور مجوز حرفه ای ارسال کنند. در واقع این فرصت تا ۲ نوامبر (۱۱ آبانماه) تمدید شده است.

وی ادامه داد: همگان بر این موضوع که مشکلاتی در فوتبال وجود دارد، واقفند و با توجه به شرایط باشگاه ها، تلاش کردیم تا این فرصت طلایی را در اختیارشان قرار دهیم که تیم ها بتوانند مدارک خود را جهت دریافت مجوز حرفه ای باشگاه ها ارسال کنند. مشکلات عدیده ای از گذشته در حوزه باشگاه داری وجود دارد و باید در این خصوص ریشه یابی شود و معتقدم نباید عده ای بی تفاوت با این موضوع برخورد کنند

تاج در ادامه بیان کرد: در واقع این مهلت ۳۰ روزه، آخرین مهلت و زمان طلایی برای باشگاه ها محسوب می شود و معتقدم تیم ها باید نهایت استفاده را در این خصوص ببرند. در غیر این صورت مسئولان دولت، مجلس و وزارت ورزش و جوانان باید این موضوع را بپذیرند که فوتبال قابلیت حضور  ۱۶ تیم در لیگ برتر را ندارد و کسی این ایراد را متوجه فدراسیون و ارکانش نداند.

وی در پایان گفت: وقتی مناسبات فوتبالی را رعایت نکنیم و برابر مقررات کنفدراسیون فوتبال آسیا و استانداردهای لازم نتوانیم پیش برویم، بهتر است تعداد تیم های حاضر در لیگ خود را مانند برخی کشورهای دنیا و متناسب با امکانات موجود کرده و سپس گام به گام به فکر افزایش تیم ها باشیم.

 

تگ ها


اخبار روز ایران فوتبال