باتیستوتا: اگر به رئال می‌رفتم ۲۰۰ گل می‌زدم!

گابریل باتیستوتا پس از سال‌ها از دلایل عدم رفتنش به باشگاه‌های بزرگ پرده برداشت....

سالیان قبل، در اواخر دهه نود و در اولین دهه از قرن جدید، یکی از مهم‌ترین مهاجمان فوتبال گابریل باتیستوتا بود که به دلیل شم بالای گلزنی و شوت‌های بسیار محکم به باتی‌گل معروف شده بود. بهترین روزهای باتیستوتا در فیورنتینا رقم خورد. او پس از حضور در جمع بنفش‌هاش فلورانس به رم پیوست و توانست سری‌آ را به خانه ببرد. باتیستوتا بعد از رم، مدت کوتاهی به اینترمیلان پیوست و در نهایت در العربی قطر فوتبال خود را خاتمه داد.
در دوران اوج گابریل، باشگاه‌های زیادی خواهان باتیستوتا بودند اما او به هیچ کدام پاسخ مثبتی نداد. حالا پس از سالها این بازیکن که همیشه به رئال پیشنهاد داده شده بود از دلایل عدم پیوستنش به جمع بلانکوها سخن گفت.
باتیستوتا می‌گوید: هیچ زمان از اینکه سوپراستار یک تیم باشم لذت نمی‌بردم زیرا هر زمان شما به فوق‌ستاره یک تیم تبدیل شوید، همه از شما انتظارات غیر معقول و زیادی دارند و مسئولیت‌های بیش از حدی به شما تحمیل می‌شود. من از منچستریونایتد، میلان و رئال مادرید پیشنهادات زیادی دریافت کردم اما آرامش حضورم در فیورنتینا را به همه‌چیز ترجیح می‌دادم. اگر به رئال می‌رفتم می‌توانستم ۲۰۰ گل بزنم اما مطمئنم که پس از مدتی خسته می‌شدم. اگر به میلان می‌رفتم هم همین اتفاق رخ می‌داد.
باتیستوتا در ادامه گفت: اگرچه هیچ زمان فاتح افتخار بزرگی نشدم اما خودم را یک برنده می‌دانم زیرا به فیورنتینا کمک کردم تا با بزرگان رقابت کند.
این مهاجم آرژانتینی که هم در بوکا و هم در ریورپلاته بازی کرده در دوران حضور ۹ ساله‌اش در فیورنتینا توانست در ۲۶۹ بازی ۱۶۸ گل به ثمر برساند.

 

تگ ها


فیورنتینا رئال مادرید سری آ لالیگا فوتبال