بارتومئو: من قطعا قرارداد لالیگا را امضا می‌کردم

جوزپ ماریا بارتومئو رئیس سابق بارسلونا به موندودپورتیوو گفت که قرارداد با بنیاد مالی CVC به سود باشگاه است و باید امضا شود....

به گزارش "ورزش سه"، ۲ ماه پیش بود که رسانه های اسپانیایی اعلام کردند لالیگا قصد دارد ۱۰ درصد سهام خود را برای ۵۰ سال آینده به یک بنیاد سرمایه گذاری ورزشی به نام CVC" واگذار کند و در عوض ۲۷۰۰ میلیون یورو پول به این نهاد تزریق می شود که بین باشگاه ها بر اساس حق پخش تلویزیونی ۷ سال اخیرشان و نیز نتایج ورزشی آنها در این مقطع، تقسیم خواهد شد.

قرار بود در صورت تصویب طرح، به بارسا ۲۷۰ و به رئال ۲۶۱ میلیون یورو تعلق بگیرد که در این صورت بارسا می توانست با لیونل مسی تمدید کند و رئال برای جذب امباپه نیز صاحب بودجه کافی می شد ولی رئال خیلی زود بر علیه این طرح ایستاد و اعلام کرد که از لالیگا شکایت خواهد کرد. بارسلونا نیز یک روز دیرتر مخالفت خود را رسما اعلام کرد.

اتفاقی که سبب شد بارسلونا نتواند با مسی تمدید کند و فوق ستاره آرژانتینی کمی بعد راهی پی اس جی شد.

جوزپ ماریا بارتومئو رئیس سابق بارسا معتقد است که خوان لاپورتا(رئیس فعلی) باید این قرارداد را امضا می کرد. او به موندودپورتیوو گفت:« البته که من این قرارداد را امضا می کردم. برای صلاح باشگاه این کار الزامی است و به خصوص که سوپرلیگ هم به جایی نرسید. باید لالیگا تقویت شود چون معتقدم بزرگترین رقیب ما لیگ برتر است و آنها سیتی را دارند که یک دولت پشتش ایستاده و چندین باشگاه بزرگش را نیز مولتی میلیونرها اداره می کنند. این قرارداد به لالیگا بسیار کمک می کند و باعث تقویت مالی باشگاه های اسپانیایی خواهد شد. ما به این قرارداد نیاز داریم تا بتوانیم با لیگ برتری ها رقابت کنیم.»

بارتومئو ادامه داد:« امضای این قرارداد منافاتی با سوپرلیگ ندارد. من از ۲۰۱۶ یعنی شروع پروژه سوپرلیگ، در جریان کار بودم ولی همیشه اعتقاد داشتم لالیگا باید تقویت شده و همین حالا هم چنین عقیده ای دارم. سوپرلیگ اگر قطعی می شد نیز ما به لالیگا نیاز داشتیم.»

تگ ها


جوزپ ماریا بارتومئو لاپورتا بارسلونا