بارتومئو: یونایتد از بزرگان اروپاست/ قبلاً پوگبا را می‌‌خواستیم

رئیس بارسلونا ار تقابل تیمش با منچستریونایتد گفته است...

رئیس بارسلونا ار تقابل تیمش با منچستریونایتد گفته است

رئیس باشگاه بارسلونا از علاقه تیمش برای به خدمت گرفتن پوگبا در گذشته، پرده برداشته است.

به گزارش مدال، جوزپ ماریا بارتومئو، رئيس باشگاه بارسلونا اذعان داشت در سال 2015 آنها به جذب پل پوگبا از یوونتوس علاقه مند بوده‌اند.

پوگبا به عنوان یکی از بهترین هافبک‌های دنیا پس از درخشش در یوونتوس، در تابستان 2016 با 114 میلیون یورو راهی منچستریونایتد شد. در آن مقطع گفته می‌شد بارسلونا هم به طور جدی به جذب پوگبا علاقه مند است و حالا بارتومئو این ادعا را تایید می‌کند.

به گزارش موندو دپورتیوو، بارتومئو در بخش دیگری از مصاحبه‌اش با ESPN می‌گوید:

در تابستان 2015 - تابستان پس از قهرمانی بارسا در اروپا با شکست یوونتوس - به یووه اعلام کردیم اگر روزی تصمیم به فروش پوگبا گرفتند، ما به او علاقه مند هستیم. وقتی آنها پوگبا را فروختند، از پیشنهاد رسیده گفتند و ما در آن مقطع نمی‌توانستیم رقمی که منچستریونایتد پرداخت را بپردازیم. بنابراین او به منچستر رفت و این تیم را به سطح بالاتری رساند چون پوگبا یکی از ستاره‌های کنونی دنیای فوتبال است. بارسا حالا هم به پوگبا علاقه دارد؟ ترجیح می‌دهم درباره بازیکنان دیگر تیم‌ها حرفی نزنم چون مطمئنا در بارسا هم بازیکنانی هستند که بتوانند سطح دیگر تیم‌ها را ارتقا بدهند. 

درباره منچستریونایتد باید اعتراف کنم در سال‌های اخیر گروه بسیار خوبی را گرد هم آورده و بازیکنان باکیفیت زیادی دارد. مطمئنم فصل آینده آنها مدعی جدی قهرمانی لیگ برتر خواهند بود همان طور که امسال مدعی قهرمانی اروپا هستند. از سال 2008 تاکنون در اولدترافورد بازی نکرده‌ایم و بنابراین بازگشت به این ورزشگاه مایه افتخار است. برای یونایتد به عنوان یکی از بزرگ‌ترین باشگاه‌های اروپا احترام زیادی قائلیم. من سال 2003 به همراه لاپورتا به کادر مدیریت بارسلونا وارد شدم و در آن زمان درآمد باشگاه بسیار پایین بود. یکی از مدل‌هایی که از آنها الگو می‌گرفتیم، منچستریونایتد بود. کارهای اقتصادی، درآمدزایی و اسپانسرینگ آنها را آنالیز می‌کردیم. فاصله‌ای که پیشتر با یونایتد در زمینه مالی داشتیم را اکنون دیگر نداریم و با آنها در یک سطح هستیم.