بارسا برابر شکار مورد علاقه؛ ۳ امتیاز قطعی یا شگفتی؟

رئال وایادولید که فردا میهمان بارسلوناست، در تاریخش تنها دو بار در نوکمپ پیروز شده و ۴ بار نیز بارسا را متوقف کرده است....

به گزارش "ورزش سه"، به نقل از اسپورت، بارسلونا فردا شب در نوکمپ میزبان رئال وایادولید است. تیم تحت مالکیت رونالدو نازاریو که معمولا در برابر بارسا یک تسلیم محض بوده است. وایادولید در تاریخ مصاف هایش با بارسا در نوکمپ تنها شش بار توانسته زمین را با امتیاز ترک کند و از این شش بار دو بار را پیروز شده و ۴ بار از بارسا مساوی گرفته است.

بارسا توانسته در مجموع ۴۸ بار در نوکمپ بر وایادولید پیروز شود. در ۴۴ پیروزی بارسا بر وایادولید در لالیگا این تیم ۱۳۰ گل به ثمر رسانده است؛ یعنی متوسط ۲.۹۵ گل در هر بازی.

لیونل مسی هم ۵ گل زده و ۴ پاس گل داده است و جالب اینکه رونالد کومان سرمربی حال حاضر بارسا نیز زمانی که برای این تیم بازی می کرد، ۵ گل به وایادولید زده بود که همگی در زمین این تیم بود.

فصل قبل بارسا در نوکمپ با دبل لیونل مسی و گل های لنگله، سوارز و ویدال ۵-۱ وایادولید را شکست داد اما دو سال پیش به زحمت و با پنالتی مسی توانست پیروز شود.

شاید بهترین خاطره از مصاف با وایادولید در نوکمپ به فصل ۱۰-۲۰۰۹ بر می گردد. بارسا در هفته پایانی میزبان وایادولید بود و با برتری ۴-۰ قهرمان لالیگا شد.

آخرین برد وایادولید بر بارسا در نوکمپ به فصل ۹۸-۱۹۹۷ بر می گردد که بارسای لوئیس فن خال با وجود کسب عنوان قهرمانی، به وایادولید ۱-۲ باخت.

سال ۱۹۸۸ هم وایادولید در نوکمپ ۲-۴ بارسا را شکست داده بود.

تگ ها


رونالد کومان لیونل مسی بارسلونا رئال وایادولید