بارسا-ناپولی و پورتو-لاتزیو در پلی‌آف لیگ اروپا

قرعه‌کشی مرحله پلی‌آف لیگ اروپا در نیون سوئیس برگزار شد و بارسا، پورتو و زنیت به ترتیب برابر ناپولی، لاتزیو و بتیس روبرو خواهند شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، قرعه کشی مرحله پلی آف لیگ اروپا امروز از ساعت ۱۵.۳۰ به وقت تهران در شهر نیون سوئیس مقر یوفا برگزار خواهد شد. امسال لیگ اروپا یک میهمان ویژه به نام بارسلونا دارد که پس از ۲۱ سال نتوانست از دور گروهی لیگ قهرمانان صعود کند و باید شانس خود را در لیگ اروپا بیازماید.

طبعا حضور پورتو با مهدی طارمی و زنیت با سردار آزمون در این مرحله نیز برای ایرانی ها جذاب خواهد بود.

مرحله پلی آف لیگ اروپا برای اولین بار در این فصل تعریف شده است.

۱۶ تیم در این مرحله حضور دارند؛ ۸ تیم دوم مرحله گروهی لیگ اروپا و ۸ تیم سوم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا. برندگان این مرحله پلی آف به مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا راه می یابند(صدرنشینان هشت گروه قبلاً به این دور راه پیدا کرده‌اند). هشت بازنده پلی آف دیگر در ادامه رقابت های اروپایی ۲۲-۲۰۲۱ شرکت نخواهند کرد.

سیدبندی

سید اول که در دور رفت میهمان هستند: رئال بتیس(اسپانیا) – براگا(پرتغال) – دیناموزاگرب(کرواسی)  – لاتزیو(ایتالیا)  – ناپولی(ایتالیا)  – المپیاکوس(یونان) – رنجرز(اسکاتلند) – رئال سوسیداد(اسپانیا)

سید دوم که در دور رفت میزبان خواهند بود: آتالانتا(ایتالیا)  – بارسلونا(اسپانیا)  – دورتموند(دورتموند) – لایپزیش(آلمان) – پورتو(پرتغال) – سویا(اسپانیا) – شریف(مولداوی) – زنیت(روسیه)

تیم های یک کشور در این مرحله به یکدیگر برخورد نخواهند کرد. بازی های رفت ۱۷ فوریه(۲۸ بهمن) و بازی های برگشت یک هفته بعد برنامه ریزی شده است. برندگان این هشت مسابقه به هشت صدرنشین دور گروهی لیگ اروپا در مرحله یک شانزدهم خواهند پیوست. 

قرعه کشی به این شکل انجام شد:

سویا-دینامو زاگرب

آتالانتا-المپیاکوس

لایپزیش-رئال سوسیداد

بارسلونا-ناپولی

زنیت-رئال بتیس

دورتموند-رنجرز

شریف-براگا

پورتو-لاتزیو

تگ ها


پورتو یوفا ناپولی فوتبال جهان مهدی طارمی لاتزیو بارسلونا فوتبال