بارسا و درخشش مسی؛ داستانی تکراری

بارسلونا روی درخشش مسی و برد در زمین سویا توانست یک گام دیگر به فتح لالیگا امیدوار شود....

بارسلونا روی درخشش مسی و برد در زمین سویا توانست یک گام دیگر به فتح لالیگا امیدوار شود.

شب گذشته تیم بارسلونا توانست درحالی‌که از سویا عقب افتاده بود با درخش مسی با نتیجه ۴-۲ پیروز شود. اولین گل مسی با یک ضربه والی و در جواب گل خسوس ناواس زده شد. در ادامه بازی سویایی‌ها توسط مرکادو بازهم گل زد تا با نتیجه ۲-۱ پیش بیفتد. آندالوسی‌ها در نیمه اول نمایش بهتری داشتند اما در نیمه دوم مغلوب هوش بی‌نظیر مسی شدند تا برد را با شکست سنگین خانگی عوض کنند. فوق ستاره آرژانتینی در این بازی سه گل زد و یک پاس گل به هم‌تیمیانش داد.
از دیگر نکات مهم بازی بارسلونا بازگشت اوم‌تیتی به ترکیب بارسا بود که چندماه را به دلیل مصدومیت از دست داده بود. در این دیدار ویدال و کوتینیو در ترکیب اصلی حضور و نمایشی متوسط داشتند و در نیمه دوم تعویض شدند. 
سویا در ابتدای بازی با درخشش بن‌یدر که توپ را نیمه زمین حریف رساند و به ناواس پاس داد به گل رسید اما مقابل گل مسی که شبیه شوت زیدان در فینال لیگ قهرمانان در بازی با لورکوزن بود کم آوردند. در ادامه بازی و با پاس کات‌بک سارابیا، مرکادو گل دوم آندالوسی‌ها را به ثمر رساند اما این گل مانند آبی بر آتش بود و انگار پس از این گل سویایی‌ها دیگر عطشی برای برد نداشتند.
والورده برای نیمه دوم دو تعویض مهم انجام داد. سرخیو روبرتو به جای سمدو به بازی آمد و ویدال جای خود را به دمبله داد تا هم‌زمان مسی، دمبله، سوارز و کوتینیو در زمین حضور داشته باشند. سویا در نیمه دوم نتوانست فرصت‌های زیادی روی دروازه بارسا ایجاد کند تا مسی گل تساوی را با پای راست و با ضربه‌ای دقیق به ثمر برساند.  در این بازی آلنیا نمایشی امیدوارکننده داشت و در دقایق پایانی مسی توانست شوت دفع شده او را با ضربه‌ای چیپ به گل تبدیل کند. در آخرین دقیقه بازی هم سوارز روی پاس فوق‌العاده مسی توانست گل چهارم بارسا را به ثمر برساند تا به روند گل نزدن خودش پایان دهد.
بارسا با برد در این بازی توانست با روحیه‌ای خوب خود را آماده حضور در ال‌کلاسیکو برگشت جام حذفی کند.